جدول درآمد اخذ کارمزد کارت‌خوان‌ها / پرداخت کننده و دریافت کننده کارمزد پایانه فروش کیست؟

Modern wireless POS-terminal with battery and GPRS module

تا دی ماه ۹۴ بانک‌های صادرکننده کارت، کارمزد تراکنش‌های بانکی مربوطه را پرداخت می‌کردند اما با ابلاغ بخشنامه جدید این کارمزد به بانک‌هایی منتقل شد که در اثر هر تراکنش وجوهی به حساب آنها منتقل می‌شود و این وجوه در حساب‌های آنها رسوب می‌کند.

برآوردهای آماری خبرگزاری مهر از درآمدزایی روزانه ۱.۳ میلیارد تومانی ( متوسط حداقل-حداکثر درآمد) بانک مرکزی از محل اخذ کارمزد ازتراکنش‌های خرید ازبانک‌های پذیرنده حکایت دارد.
 برآوردها  نشان می دهد که متوسط روزانه تعداد تراکنش‌های خرید بیش از ۱۶ میلیون و ۴۰۰ تراکنش است.
در عین حال، متوسط ماهیانه تعداد تراکنش‌های خرید بیش از ۵۰۰ میلیون تراکنش و متوسط سالیانه آن هم بیش از ۶ میلیارد تراکنش خواهد بود.
بنابراین محاسبات مشخص می‌کند که متوسط درآمد روزانه حاصل از این تعداد تراکنش شاپرک با دریافت کارمزد ۵۰ تومانی، بیش از ۸۲۰ میلیون تومان می‌شود.
همچنین متوسط درآمد ماهیانه حاصل از این تعداد تراکنش با دریافت کارمزد ۵۰ تومانی بیش از ۲۵ میلیارد تومان و درآمد سالیانه بانک مرکزی با همین کارمزد بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان خواهد شد.
برآوردهای دیگر نشان می‌دهد که متوسط درآمد روزانه تراکنش‌های خرید با نرخ کارمزد حداکثر ۲۵۰ توماناعلامی بانک مرکزی، بیش از ۴.۱ میلیارد تومان، متوسط درآمد ماهیانه بیش از ۱۲۳ میلیارد تومان و متوسط درآمد سالیانه بیش از ۱۴۷۶ میلیارد تومان است.
برهمین اساس، برآوردهای آماری از درآمدزایی روزانه بیش از ۱.۳ میلیارد تومانی (متوسط حداقل – حداکثر درآمد) بانک مرکزی از این محل حکایت دارد.

ادامه مطلب 


منبع : سایت عصر بانک
درخواست دمو و خرید
درخواست دمو
خرید نرم افزار
لیست مشتریان
تماس با ما