نرم افزار فاکتور خرید و فروش چیست و چه فوایدی دارد؟

 

صدور فاکتور اولین مرحله برای درخواست پرداخت است، برای هر محصول یا خدماتی که برای فروش گذاشته می شود، باید فاکتور تهیه کرد. از زمانی که پرداخت ها به صورت نقدی پرداخته می شدند و معاملات در دفاتر ثبت می شد، مدت هاست که سپری شده است. به منظور مقابله با خطاها در صورتحساب ها و پرداخت فاکتور با تاخیر، کسب و کارهای مدرن از تکنولوژی های مالی جدید(انتقال الکترونیکی، پرداخت با کارت و پرداخت آنلاین) بهره می برند. نرم افزار فاکتور خرید و فروش یکی از این روش ها هست که فواید بسیاری دارند.

فرض کنید می خواهید که در انجام کارها بیشترین بازده را داشته باشید و ویژگی های مناسب را برای کل کسب و کار خود تقویت کنید. در این صورت، باید با انواع سیستم های حسابداری موجود آشنا باشید، که ما در اینجا درباره شان صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با نرم افزار
آشنایی با نرم افزار

نرم افزار فاکتور خرید و فروش چیست؟


نرم افزار فاکتور ابزاری است که فاکتور را برای کالاها و خدمات ارائه شده به صورت اتوماتیک صادر می کند. این نرم افزار یکپارچه لیستی از محصولات، خدمات و هزینه های مربوط به آنها را همراه با در نظر گرفتن مالیات، صادر کرده و به گیرنده مربوط به آن ارسال می کند. این فناوری هوشمند به صاحبان مشاغل اجازه می دهد تا فاکتورهایی را با استفاده از الگوهای آماده صادر کنند که این تمپلیت ها را نیز همچنان می توان شخصی سازی کرد. تمپلیت های نرم افزار فاکتور خرید و فروش به صورت حرفه ای طراحی شده اند که این کار زمان و انرژی کاربر را ذخیره می کند.

اگر سیستم حسابداری شما به خوبی عمل می کند، بهترین راه این است که از نرم افزار حسابداری و نرم افزار فاکتور خرید و فروش استفاده کنید.  شرکت برنامه نویسان نو اندیش پاسارگاد با طراحی نرم افزار مدیریت حسابداری، نرم افزار صندوق قرض الحسنه و نرم افزار تعاونی اعتبار ، مدیریت حسابی امن و آسان را برای شما و دیگر کاربران فراهم کرده است. جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

نرم افزار فاکتور خرید و فروش چگونه کار می کند؟


اخیرا، مشاغل مختلفی به دلیل مزایای سیستم فاکتوردهی در مقایسه با صورتحساب دستی یا مبتنی بر کاغذ، نرم افزار فاکتور خرید و فروش را ترجیح داده و از آن استفاده می کنند. اکثر شرکت ها به طور خاص برای صرفه جویی در زمان و هزینه ها ی مرتبط با سیستم فاکتوردهی سنتی، نرم افزار فاکتور خرید و فروش را ترجیح می دهند تا بتوانند روی مابقی بخش های کاری کسب و کار خود فوکوس کنند. این نرم افزار هزینه های چاپ و ارسال را کاهش داده، مهلت زمانی را کمتر کرده و جریان کار شرکت را از طریق پردازش صورتحساب یکپارچه ساده می کند.

افزایش کارایی و صرفه جویی در هزینه مهمترین مزایای نرم افزار خرید و فروش است. متخصصین حسابداری تشخیص داده اند که این نرم افزار می تواند مدیریت کار و روابط با مشتریان و تامین کنندگان را بهبود بخشید. به عنوان یک کسب و کار کوچک، برای انجام کارهای حسابداری روزانه خود نیازی به یک تیم مالی اختصاص ندارید. شما می توانید از طریق یک نرم افزار کارهای مالی خود را مدیریت کنید.

در ادامه، برخی از عملیات حسابداری که می توانید با نرم افزار فاکتور خرید و فروش انجام دهید آورده شده است.

فاکتورها را ایجاد و ارسال کنید.

نرم افزار فاکتور خرید و فروش مدرن صاحبان مشاغل را قادر می سازد تا از هرکجا و هر زمان به داده های مالی خود دسترسی پیدا کنند. نرم افزارهایی که بر پایه فضای ابری هستند، ساخت فاکتور، شخصی سازی آن و شخصی سازی فاکتورها در آن ها ساده تر است. این نرم افزار عملیات دستی را کمتر می کند. شما فیلدهای خاص خود را پر می کنید و اگر این فاکتور تکرار شود، این فیلدها به صورت خودکار پر می شوند.

امروزه و براساس تکنولوژی های روز، برندسازی تجارت شما آسان‌تر خواهد بود و می توانید لوگوی برند خود یا آیکون های مورد نظر خود را به راحتی به آن اضافه کرده و یا حذف کنید. نرم افزار فاکتور خرید و فروش پیشرفته به شما اجازه می دهد تا دیتابیس مشتری ها را تنها با یک کلیک به نرم افزار وارد کنید.

فاکتور خرید و فروش ساده

پلتفرم های فاکتوردهی آنلاین پروسه خرید و فروش و پرداخت را بدون اضافه کردن هیچ تنظیماتی، ساده تر می کنند. پرتال های آنلاین این اجازه را به مشتری ها می دهند تا همان زمان که فاکتور را دریافت کردند، آن را پرداخت کنند. یک نرم افزار خرید و فروش مجاز این امکان را می دهد که پرداخت های خارجی نیز داشته باشید.

یک پلتفرم آنلاین به روز شده امکان ادغام برنامه های دیگر یا پرداخت با کارت اعتباری را به شما می دهد. در این نرم افزار می توانید چندین ارز مختلف، چندین زبان و محاسبه مالیات ها را انجام دهید.

ایجاد گزارش آسان

نرم افزار فاکتور خرید و فروش به ایجاد گزارش های فوری کمک می کند تا صاحبان مشاغل را قادر به پیگیری امور مالی خود و نظارت بر فاکتورها بکنند. اتوماسیون به شما امکان می دهد که گزارش ایجاد شده را به صورت pdf ذخیره کنید. سهولت گزارش، تجزیه و تحلیل داده ها را ساده و اطلاعات مربوط به عملیات فاکتور را فراهم می کند، مانند تعداد فاکتورهای معوقه، دوره زمانی چرخه های پرداخت، تعداد مشتریانی که پرداخت به موقع داشتند و بالعکس.

مزایای نرم افزار فاکتور خرید و فروش
مزایای نرم افزار

مزایای سیستم نرم افزار فاکتور خرید و فروش


اهمیت یک فاکتور خوب را نمی توان فراموش کرد. عملیات فاکتوردهی نقشی حیاتی در توانایی پرداخت به موقع به شرکت شما دارند. نرم افزار فاکتور خرید و فروش اتوماتیک به شما کمک می کند که کل پروسه پرداخت، از جمع کردن داده تا ایجاد و ارسال فاکتور را کنترل کنید. این نرم افزار شامل المان های فاکتورهای ضروری مانند ورود داده ها و کدهای پرداختی، ردیابی پرداخت و امنیت است.

فواید این نرم افزار بسیار گسترده است. علاوه بر مدیریت کارآمد کلیه وظایف مربوط به حسابداری، بهترین نرم افزار فاکتور خرید و فروش باید بتواند مزایای زیر را ارائه دهد:

تاخیر پرداخت را کاهش دهد.

یک نرم افزار فاکتور خرید و فروش می تواند به شما کمک کند تا پروسه پرداخت را ساده و به موقع انجام دهید. داده مالی تنظیم شده و مرتب شده می تواند سوددهی را با پرداخت سریع تر بالا ببرد و پرداخت های با تاخیر و فراموش شده را به حداقل برسانید.

با نظارت و ردیابی دقیق صورتحساب ها می توانید اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه پرداختی که منتهی به سود و مزایا برای شما شود، از دست ندهید.

ظاهر حرفه ای داشته باشید.

آیا می دانید نرم افزار فاکتور خرید و فروش خوب می تواند کارهای بیشتری از تولید فاکتور انجام دهد؟ برای مثال، می تواند ابزارهای بازاریابی دیجیتالی را ارائه داده که برند و تجارت شما را ارتقا دهد.

این نرم افزار می تواند اعتبار تجارت شما را بهبود بخشد. اکثر برنامه ها لوگوهای شخصی شده و یا بهبود طراحی فاکتور را به تجارت شما پیشنهاد می دهد، زمانی که فاکتور را برای مشتری ارسال می کنید، این کار ظاهری حرفه ای به کار شما می دهد.

اتوماسیون

نرم افزار حسابداری و فاکتور خرید و فروش اتوماتیک به شما کمک می کند تا کارایی گردش کار خود را بهبود بخشید. با کاهش تعداد کارمندان برای کارهای حسابداری، به شما در کاهش هزینه ها نیز کمک می کند. به همین ترتیب، با ساده سازی رویه های پرداخت و بهبود روابط مشتری، جریان نقدی نیز افزایش پیدا می کند.

امنیت اطلاعات

نرم افزار فاکتور خرید و فروش ایده آل نرم افزاری است که امنیت بهینه را در کل مراحل پرداخت فراهم می کند و از اطلاعات مالی شما در برابر هکرها یا چشم های کنجکاو محافظت می کند. استفاده از این نرم افزار نسبت به فاکتورهای دستی که به ایمیل پیوست می شوند، امن‌تر و قابل اعتمادتر است.

پیمایش به بالا