آیا قرض الحسنه باید از سامانه مودیان استفاده کند؟

در این مقاله قصد داریم درباره اینکه سامانه مودیان چیست صحبت کنیم. و آیا صندوق‌ های قرض الحسنه باید از سامانه مودیان استفاده کنند یا خیر. و آیا تعاونی‌ های اعتبار باید از سامانه مودیان استفاده کنند، توضیح خواهیم داد. و در انتها مراحل ارسال اطلاعات در سامانه را شرح خواهیم داد.

آنچه در این مقاله خواهید خواند...

سامانه مودیان چیست؟

سامانه مودیان یک سامانه الکترونیکی است که توسط سازمان امور مالیاتی کشور طراحی و ارائه شده است. این سامانه اطلاعات مالیاتی مودیان را به صورت الکترونیکی ثبت، پردازش و نگهداری می‌کند. همچنین مزیت‌هایی برای مودیان و سازمان مالیات دارد و می‌تواند به ایجاد یک نظام مالیاتی عادلانه و کارآمد کمک کند. در مقاله “تفاوت سامانه مودیان و گزارشات فصلی (ماده 169)” بیشتر با این مفهوم آشنا خواهید شد.

آیا قرض الحسنه باید از سامانه مودیان استفاده کند؟​

پاسخ به این سوال قطعا مثبت است. قرض‌الحسنه‌ها، به عنوان یک نهادهای مالی مهم در کشور، موظف هستند همه درآمدهای خود را به سازمان مالیات گزارش دهند. این درآمدها شامل موارد زیر است:

آیا تعاونی های اعتبار باید از سامانه مودیان استفاده کنند؟

بله، تعاونی‌های اعتبار موظف به استفاده از سامانه مودیان هستند. طبق ماده ۲۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده، کلیه مودیان مالیاتی که در اجرای این قانون مکلف به ثبت نام در نظام مالیاتی هستند، موظفند به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه مودیان، اطلاعات و داده‌های خود را به سازمان امور مالیاتی کشور ارائه دهند.

سامانه مودیان شرکت پاسارگاد

مراحل ارسال اطلاعات در سامانه مودیان

کلیه صندوق‌های قرض‌الحسنه و تعاونی‌های اعتبار که دارای پروانه فعالیت از مراجع قانونی و پرونده مالیاتی در سازمان امور مالیاتی کشور هستند، موظف به ارائه گزارش درآمدهای خود به صورت الکترونیکی از طریق سامانه مودیان هستند. در این راستا باید مراحل زیر را انجام دهند:

1. ثبت‌نام در سامانه مودیان

صندوق‌های قرض‌الحسنه باید در سامانه مودیان ثبت‌نام کنند. از طریق این سایت کد یکتا و امضای الکترونیکی خود را دریافت کنند.

2. خرید سامانه مودیان

پس از مطالعه مشخصات سامانه مودیان پاسارگاد، با ارتباط با تیم فروش پاسارگاد سامانه را خریداری کنند. اتصال به نرم افزار قرض‌الحسنه پاسارگاد توسط تیم پشتیباتی انجام خواهد شد.

3. ارسال کلیه درآمدها

می‌توانید توسط سامانه مودیان پاسارگاد کلیه درآمدها را به صورت تجمیعی در موعد مقرر به سازمان مالیاتی ارسال کنید.

صندوق‌های قرض‌الحسنه و تعاونی های اعتبار می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ارسال درآمدها به سامانه مودیان، به دستورالعمل اجرایی سامانه مودیان مراجعه کنند.

سامانه مودیان نرم افزار قرض الحسنه پاسارگاد

4 دیدگاه دربارهٔ «آیا قرض الحسنه باید از سامانه مودیان استفاده کند؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا