خبر خوش برای صندوق‌های قرض‌الحسنه خانوادگی

یک مقام مسئول بانکی از اجرای طرحی برای اعتباردهی به صندوق‌های قرض‌الحسنه خانوادگی خبرداد و گفت: بانک، معادل آورده صندوق‌ خانوادگی، منابع گذاشته و متقاضی باید اقساط را با اقساط ۲۲ ماهه پرداخت کنند.
پایگاه خبرگزاری مهر اعلام کرد، آقای مرتضی اکبری از اجرای طرحی در سیستم بانکی برای اعتباردهی به صندوق‌های قرض‌الحسنه خانوادگی خبرداد و گفت: این روزها در بسیاری از خانواده ها، صندوق های فامیلی به منظور اعطای وام‌ به اعضای صندوق برقرار است که بر این اساس، با جمع آوری شارژ ماهانه، مبالغی جمع شده و به تعدادی از افراد عضو، وام داده می‌شود.
این مقام مسئول بانکی اضافه نمود: بر این اساس طرحی اجرا شده تا این صندوق‌ها، از قدرت بیشتری در پرداخت وام به اعضا برخوردار باشند، در این راستا بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، به اندازه منابعی که در این صندوق‌ها وجود دارد، اعتبار اعطا کرده و در ازای آن، از متقاضیان درخواست می‌کند تا دو ماه پول خود را نزد بانک سپرده‌گذاری کنند.
وی تصریح کرد: هدف این است که جذب صندوق‌های قرض‌الحسنه خانوادگی با رویکرد حمایت از تامین اعتبارات خانوارها صورت گیرد و به نوعی، این صندوق‌ها نظام‌مند شوند، ضمن اینکه بانک، مسئولیت وصول مطالبات را به عهده گیرد و همانند گذشته، این اتفاق نیفتد که برخی از صندوق ها شارژماهیانه می‌گیرند اما به برخی اعضای خود وام نمی دهند و در نتیجه فرصت برای دریافت وام به سایر افراد نمی‌رسد و مشکلاتی پیش می آید.
به گفته مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، بانک از این صندوق‌ها، حمایت مالی هم انجام می‌دهد و معادل پولی که آورده آنها باشند، منابع اضافه کرده و به میزان وام اضافه می‌کند، پس میزان وام دوبرابر می‌شود.
وی سقف تعیین شده برای پرداخت این گونه تسهیلات را ۲۰ میلیون تومان به ازای هر نفر عنوان و تصریح کرد: برای هر وام‌گیرنده، یک ضامن درخواست خواهد شد ومدت زمان بازپرداخت هم، ۲۲ ماهه درنظر گرفته شده است.
اکبری ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، حساب مشترک باز نموده و صاحبان امضا را تعریف کنند، ضمن اینکه دستورالعمل اجرایی این طرح نیز ظرف دو هفته آینده به شعب بانکی ابلاغ خواهد شد.
درخواست دمو و خرید
درخواست دمو
خرید نرم افزار
لیست مشتریان
تماس با ما