خبر خوش برای صندوق قرض الحسنه خانوادگی

خبر خوش برای صندوق قرض الحسنه خانوادگی

خبر خوش برای صندوق قرض الحسنه خانوادگی

در این زمانه اعتماد اولین حرف را در رابطه انسان ها می زند. کاملا مشخص است که شما به اعضای خانواده خود راحتتر از همکارانتان قرض می دهید، چون به آن ها اعتماد دارید. همینطور که همه ما می دانیم، بانک به همین سادگی وام را متعلق به درخواست کننده نمی داند. که کاملا منطقی است چون بانک به شما اعتماد ندارد و شناختی به شما نیز ندارد. چک، سابقه بیمه، ضامن، فیش حقوقی، فتوکپی از اتمام اسناد هویتی و غیره همه از مواردی است که بانک از شما درخواست می کند تا به شما اعتماد پیدا کند. در صورتی که در صندوق های قرض الحسنه خانوادگی نیازی به این موارد نیست.

قرض الحسنه خانوادگی

قرض الحسنه خانوادگی

مدل های قرض الحسنه خانوادگی


دو نوع مدل کلی در مورد قرض الحسنه فامیلی و خانوادگی وجود دارد:

مدل اول قرض الحسنه خانوادگی

در این نوع، اعضای خانواده و گروه می توانند در روز مشخصی در ماه، مبلغی را به حساب واریز کنند. یک شخص معتمد مسئولیت حساب را به عهده می گیرد و قرعه کشی را انجام می دهد. مبلغ مشخص شده به یک یا چند نفر پرداخت می شود. در این حالت شخصی که مبلغ بیشتری به حساب قرض الحسنه ریخته است، شانس بیشتری در قرعه کشی خواهد داشت.

مدل دوم قرض الحسنه دوستانه

این نوع از نوع قبلی پیچیده تر است. در این مدل قرض الحسنه خانوادگی سهم حضور هر شخص فروخته می شود. در این صورت اگر می خواهید ۵ میلیون تومان وام بگیرید، ۱۰ سهم ۵۰۰ هزارتومنی خرید می کنید و در صف قرار می گیرد. مبلغ وام در خواستی و زمان خرید سهم، اولویت را مشخص می کند، بدین ترتیب شخصی که میزان وام کمتری بخواهد، از افراد دیگر سریعتر سهم خریده باشید، در صف جلوتر قرار می گیرد.

افراد قرض الحسنه خانوادگی، باید هر ماه در زمان مشخصی، سهم خود را به حساب صندوق بریزند. از آنجا که ابتدا افراد ابتدایی درون صف وام را می گیرند؛ ممکن است تعدادی از افراد تا مدتی وام به آن ها تعلق نگیرد، در این صورت پول در حسابی در صندوق، سپرده گذاری می شود که سود آن می تواند با قرعه کشی به یکی از اعضا تعلق گیرد.

شرکت برنامه نویسان نو اندیش پاسارگاد، با طراحی نرم افزار تعاونی اعتبار و برنامه  مدیریت قرض الحسنه، می تواند به تمامی قرض الحسنه های خانوادگی در مدیریت سهام ها کمک کرده و راهنمایی های لازم را در تعیین وام گیرنده منتخب به مخاطب می کند.

قرض الحسنه فامیلی

قرض الحسنه فامیلی

اعتباردهی به صندوق قرض الحسنه خانوادگی


از آنجا که هم اکنون صندوق قرض الحسنه خانوادگی نیز بخشی از برنامه های خانوادگی شده اند، اعتباردهی به آن ها می تواند برای اعضای آن پراهمیت باشد. در ادامه به خبری از خبرگزاری مهر در مورد اعتباردهی به آن ها می پردازیم:

پایگاه خبرگزاری مهر اعلام کرد، آقای مرتضی اکبری از اجرای طرحی در سیستم بانکی برای اعتباردهی به صندوق‌های قرض الحسنه خانوادگی خبرداد و گفت: این روزها در بسیاری از خانواده ها، صندوق های قرض الحسنه فامیلی به منظور اعطای وام‌ به اعضای صندوق برقرار است که بر این اساس، با جمع آوری شارژ ماهانه، مبالغی جمع شده و به تعدادی از افراد عضو، وام داده می‌شود.

این مقام مسئول بانکی اضافه نمود: بر این اساس طرحی اجرا شده تا این صندوق‌ها، از قدرت بیشتری در پرداخت وام به اعضا برخوردار باشند، در این راستا بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، به اندازه منابعی که در این صندوق‌ها وجود دارد، اعتبار اعطا کرده و در ازای آن، از متقاضیان درخواست می‌کند تا دو ماه پول خود را نزد بانک سپرده‌گذاری کنند.

وی تصریح کرد: هدف این است که جذب صندوق‌های قرض الحسنه خانوادگی با رویکرد حمایت از تامین اعتبارات خانوارها صورت گیرد و به نوعی، این صندوق‌ها نظام‌مند شوند، ضمن اینکه بانک، مسئولیت وصول مطالبات را به عهده گیرد و همانند گذشته، این اتفاق نیفتد که برخی از صندوق ها شارژماهیانه می‌گیرند. اما به برخی اعضای خود وام نمی دهند و در نتیجه فرصت برای دریافت وام به سایر افراد نمی‌رسد و مشکلاتی پیش می آید. به گفته مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، بانک از این صندوق‌ها، حمایت مالی هم انجام می‌دهد و معادل پولی که آورده آنها باشند، منابع اضافه کرده و به میزان وام اضافه می‌کند، پس میزان وام دوبرابر می‌شود.

وی سقف تعیین شده برای پرداخت این گونه تسهیلات را ۲۰ میلیون تومان به ازای هر نفر در صندوق های قرض الحسنه فامیلی عنوان و تصریح کرد: برای هر وام‌گیرنده، یک ضامن درخواست خواهد شد ومدت زمان بازپرداخت هم، ۲۲ ماهه درنظر گرفته شده است.

اکبری در خصوص صندوق های قرض الحسنه خانوادگی ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، حساب مشترک باز نموده و صاحبان امضا را تعریف کنند، ضمن این که دستورالعمل اجرایی این طرح نیز ظرف دو هفته آینده به شعب بانکی ابلاغ خواهد شد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (۵ votes, average: ۵٫۰۰ out of 5)
Loading...

درخواست دمو و خرید
درخواست دمو
خرید نرم افزار
لیست مشتریان
تماس با ما