برای افرادی که اهل فن نیستند، کار با یک طراح وب یا برنامه نویس مشکل خواهد بود. آنها عباراتی از مانند CSS، HTML و جاوا استفاده می کنند که ممکن است برای شما به عنوان صاحب کسب و کار، معنایی نداشته باشد. این عبارات به زبان های برنامه نویسی تحت وب که برای نوشتن کد و طراحی مناسب هستند، اشاره دارند. بیشتر صاحبان مشاغل نیازی به درک دقیق چگونگی طراحی سایت ندارند، اما بهتر است اطلاعات حداقلی درباره بهترین زبان برنامه نویسی تحت وب داشته باشند تا بتوانند در یک گفتگو برای تغییر طراحی سایت یا طراحی جدید سایت شرکت کنند.

زبان های برنامه نویسی تحت وب
زبان های برنامه نویسی

چرا این فهم ابتدایی مهم است؟


شما برای این که سایت خود را برای بازاریابی و راه بردن شغل خود، داشته باشید، نیازی نیست که کد زنی بدانید؛ اما با دانستن اطلاعات کمی درباره زبان های برنامه نویسی تحت وب، می توانید در گفتگو با طراح سایت خود، درک بهتری داشته باشید و خواسته های خود را راحتتر به او بفهمانید.

شاید فکر کنید می توانید خیلی راحت به طراح بگویید که چه می خواهید و همان که شما می خواهید می شود. بله گاهی این شرایط رخ می دهد، ولی زمانی که این اتفاق نمی افتد، درک شما از این مفاهیم اهمیت پیدا می کند.

تکنولوژی هر روز در حال تغییر است و همین درک می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چرا یک طراح و برنامه نویس باید سایت و اپ شما را به روز نگه دارند. برنامه نویسان سایت، هر روزه برای طراحی های خود فکرهای تازه می کنند تا بتوانند با آپدیت های گوگل به روز بوده و هماهنگ باشند.

 زبان های برنامه نویسی تحت وب معمول


در حال حاضر نرم افزار وب و زبان های برنامه نویسی تحت وب متنوعی وجود دارند که برنامه نویسان از بین آن ها هرکدام که با آن راحت تر هستند را انتخاب می کنند. اولویت آن ها با گذشت زمان و براساس تجربه استفاده از زبان های برنامه نویسی شکل می گیرد.

طراحان و برنامه نویسان تحت وب در  شرکت برنامه نویسان نو اندیش پاسارگاد مانند هنرمندانی هستند که از زبان های برنامه نویسی برای شکل دادن هنرمندانه عملکردها در پلتفرم های مختلف استفاده می کنند. از این نرم افزارها، نرم افزارهای حسابداری، نرم افزار صندوق قرض الحسنه و نرم افزارهای تعاونی اعتبار را می توان نام برد.

در زیر به توضیح رایج ترین زبان های برنامه نویسی تحت وب پرداخته و نحوه استفاده از آن ها را بیان کرده ایم:

HTML

HTML  لایه و ساختار سایت شما را تشکیل می دهد. این زبان پویاست و اجازه می دهد تا سایتی زیبا با کمترین میزان کدنویسی داشته باشید. HTML برای ایجاد یک نقطه شروع برای سایت استفاده می شود و بیشتر صفحات استاتیک از آن آغاز می شوند. یک روش بهتر برای درک این زبان در بین زبان های برنامه نویسی تحت وب در نظر گرفتن آن به عنوان اسکلتی است که وب سایت شما را در کنار هم نگه می دارد.

CSS

CSS یکی از زبان های برنامه نویسی تحت وب است که برنامه نویسان برای دادن سبک و استایل به سایت از آن استفاده می کنند. CSS نحوه ارائه وب سایت و لایه های آن را توصیف می کند. این زبان برنامه نویسی با HTML در کنار هم استفاده می شوند تا به سایت، رنگ، پس زمینه، لایه، اندازه فونت و غیره را اضافه کنند. این زبان بین زبان های برنامه نویسی تحت وب یک تکنولوژی خسته ای برای طراحی و ساخت سایت است.

JAVA

Java یکی از محبوبترین زبان های برنامه نویسی تحت وب است. این زبان برای توسعه محتوا، بازی ها، اپ ها و نرم افزارها استفاده می شوند. جاوا در تولید اکثر برنامه های اندرویدی استفاده می شود. مطالعات نشان می دهد که ۱۵ میلیارد دستگاه، هر کدام به نحوی از برنامه نویسی های جاوا استفاده می کنند. زبان جاوا پرتابل است و می تواند در چندین پلتفرم نرم افزاری همزمان اجرا شود.

 JAVASCRIPT

جاوا اسکریپت در بسیاری از جنبه های توسعه وب استفاده می شود. برنامه نویسان تحت وب از این زبان برای اضافه کردن المان های تعاملی بین وب سایت های خود استفاده می کنند. مشارکت کاربر یکی از موارد مهم در کسب و کار شماست، برنامه نویس تحت وب شما با استفاده از المان های جاوا اسکریپت در طراحی خود، این تعامل را ایجاد می کند.

زبان های برنامه نویسی تحت وب
انواع زبان برنامه نویسی

PYTHON

فایتون یکی از آسان ترین زبان های برنامه نویسی تحت وب برای استفاده و کار است. فایتون چهارچوب پایه ای را برای هر سایت ایجاد می کند. این زبان از سینتکس های ساده و سر راست استفاده می کند، همین کار باعث می شود که برنامه نویسان به راحتی از آن استفاده کنند. از سایت های مشهوری که از این زبان استفاده می کنند می توان پینترست و اینستاگرام را نام برد.

SQL

SQL  یک زبان جستجوی پایگاه داده است که وقتی وب سایت شما مقدار زیادی داده را بررسی می کند، به کار برده می شود. استفاده از SQL به شما اجازه می دهد تا دیتا را از دیتابیس های مختلف جمع آوری کرده و از آن ها برای مناسب کردن سایت خود برای مخاطبین هدف بهره ببرید. این زبان، به تنهایی استفاده نمی شود و معمولا با زبان های برنامه نویسی دیگر جفت شده تا از پایگاه داده مشتری و توسعه وب سایت، بیشترین بهره را ببرید.

PHP

PHP اغلب در سایت های پرحجم داده یا برای برنامه نویسی اپ استفاده می شود. این یک زبان منبع باز است که می تواند به راحتی اصلاح شود و نیازهای مشاغل شما یا سایت شما را برآورده کند. وب سایت های بزرگی مانند وردپرس و فیسبوک از PHP برای مدیریت و پردازش دیتا استفاده می کنند.

C++

C++ یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان است. این زبان برنامه نویسی بیش از سی سال سابقه دارد. بسیاری از نرم افزارها، مانند گوگل کروم، ماکروسافت ویندوز، فوتوشاپ و غیره به این زبان نوشته شده اند. این زبان روز به روز در حال آپگرید شدن و تا C++20  رسیده است.

C#

زبان برنامه نویسی سی شارپ یک زبان برنامه نویسی شی گراست که توسط ماکروسافت ساخته شده است. C# روی پلتفرم .NET اجرا شده که برای ایجاد برنامه ها و بازی ها در ویندوز استفاده می شود. این زبان بر اساس زبان های برنامه نویسی تحت وب C و C++ ساخته شده است، اما برای استفاده آسان تر می باشد. سی شارپ منطق عملیاتی مانند C++ دارد و سینتکس آن مانند جاوا است. پس اگر جاوا را می شناسید و می خواهید عملکردی مانند C++ داشته باشید، می توانید از سی شارپ برای برنامه نویسی استفاده کنید.

شما اگر اصول اولیه را بدانید، بقیه آن را برنامه نویس و طراح شما پیش خواهند برد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا