نرم افزار کنترل و نظارت بر کارمندان

آیا علاقه‌مند به استفاده از نرم افزار کنترل و نظارت بر کارمندان از راه دور برای ردیابی بهره وری کارمندان خود هستید؟ در این مقاله به طور خلاصه مزایای این نرم افزار را بیان کرده ایم. با ما همراه باشید.

نرم افزار کنترل و نظارت بر کارمندان

نرم افزار کنترل و نظارت بر کارمندان چیست؟


نرم افزار کنترل و نظارت بر کارمندان از راه دور نوعی نرم افزار نظارت بر رایانه است که برای مدیریت عملکرد کارکنان از راه دور استفاده می شود. این راه حل ها توسط کسب و کارها برای افزایش تعامل کارمندان از راه دور، شناسایی مرزهای بهره وری و درک نحوه کار نیروی کار از راه دور، مورد استفاده قرار می گیرد.

 

اگر زمان کافی برای مطالعه متن ندارید…. شما دوستان میتوانید مجموعه اطلاعات گفته شده در این صفحه را در پادکست ما گوش دهید 

 

 

چه فعالیتی از کامپیوتر کارمندان را می توانید ردیابی کنید؟

بهترین نوع نرم افزار کنترل و نظارت بر کارمندان از راه دور توانایی ردیابی انواع فعالیت های رایانه ای کارمندان را دارد. آنها همچنین باید توانایی تمایز داده های استفاده شده از رایانه کارکنان را براساس کاربران، دستگاه ها، و گروه های کاری داشته باشند تا بتوانید بیشترین اطلاعات را از داده های جمع آوری شده دریافت کنید.

این نرم افزار اجازه می دهد تا قوانین و خط مشی های منحصر به فردی را برای اعضای مختلف سازمان تعیین کرده و در صورت نقض خط مشی قابل قبول شرکت از سوی کارمندان، پیغامی دریافت کنید.

وب گردی

برای این که وب گردی غیر موثر را مدیریت کنید، بهترین نرم افزار کنترل و نظارت روی کارمندان روش هایی برای مانیتور کردن فعالیت های اینترنتی کارمندان را در اختیار شما قرار می دهد. این روش‌ها شامل URL های سایت هایی که مشاهده می کنند، زمانی که صرف هر سایت کرده و دسته بندی ای که سایت به آن تعلق دارد، می شود.

وب گردی
وب گردی

زمانی که به دنبال یک نرم افزار کنترل و نظارت بر کارمندان می گردید، مطمئن شوید که استفاده از اینترنت کاربر را کنترل کرده و بتواند بین زمانی که کاربر به صورت فعال در سایت است و زمانی که سایت به سادگی در پس زمینه کامپیوتر باز است، تفاوت بگذارد. این نوع نرم افزار باعث مطمئن بودن اطلاعات کسب شده، خواهد شد.

استفاده از نرم افزارها

نرم افزار کنترل و نظارت بر کارمندان جهت کنترل زمان صرف شده برای هر نرم افزار، تشخیص کارمندانی که کار را رها کرده و بازی کامپیوتری می کنند و تشخیص نرم افزارهای غیرمجاز که ممکن است داده‌ها را در خطر قرار دهند، ضروری است.

استفاده از نرم افزارها
استفاده از نرم افزارها

تاریخچه ورود به سیستم

امروزه، ساعت های کاری متنوع در تیم های دورکار که در محل های مختلف کار می کنند، بسیار معمول شده‌اند. بررسی زمان دسترسی کارمندان به نرم افزار می تواند به مدیران کمک کرده تا میزان کار کارمندان را بفهمند. این شکل از نظارت همچنین به تشخیص ورود کارمندان به اداره در غیر ساعت‌های کاری کمک می کند که نشان دهنده فعالیت های مشکوک این افراد است.

تاریخچه ورود به سیستم
تاریخچه ورود به سیستم

بررسی پهنای باند

نظارت بر استفاده از پهنای باند در هر شرکتی که از VPN برای اتصال شبکه ای شرکت و اتصال کارمندان خود استفاده می کند، اهمیت دارد. محدود کردن مصرف پهنای باند به فعالیت های مربوط به کار باعث اتصال سریع و قابل اطمینان کارمندان شده و مانع از پایین آمدن بهره وری شرکت در اثر سرعت کم اینترنت خواهد شد.

نرم افزار کنترل و نظارت بر کارمندان تنها با مرور سایت هایی با پهنای باند بالا مانند نتفلیکس، یوتیوب و غیره در زمان و سیستم های کاری، باعث کم شدن پهنای باند شرکت و پایین آمدن عملکرد آن می شود.

بررسی پهنای باند
بررسی پهنای باند

انتقال داده ها از طریق USB

نرم افزار کنترل و نظارت تنها برای بررسی بهره وری شرکت نیست، بلکه یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از، از دست رفتن داده ها نیز هست. نظارت بر انتقال داده‌ها به سخت افزارهای قابل حملی مانند CD/DVD، USB و غیره، به شما این امکان را می دهد تا دریابید، آیا کارمندی از کامپیوتر خود برای کپی کردن فایل های محرمانه استفاده می کند یا خیر؟

انتقال داده ها از طریق USB
انتقال داده ها از طریق USB

 

این روزها با گسترش پاندمی کرونا ویروس، اکثر کارمندان از راه دور برای شرکت های بزرگ و کوچک کار می کنند، جهت مدیریت کارمندان از راه دور، طراحی نرم افزار کنترل و نظارت بر کارمندان به شما کمک ویژه‌ای خواهد کرد.

 

فواید نرم افزار کنترل و نظارت بر کارمندان چیست؟


این ابزارها باعث افزایش دسترسی و دانش بر نحوه گذراندن وقت کارمندان، تعامل با داده های حساس و استفاده از برنامه های شرکتی می شوند. در این بخش، درباره این که چگونه این افزایش دانش به افزایش بهره وری و امنیت شرکت شما کمک می‌کند، صحبت خواهیم کرد.

چگونه نرم افزار کنترل و نظارت بر کارمندان به بهره وری کارمندان کمک می کند؟

نظارت با محدود کردن عوامل حواس پرتی

کارمندانی که می دانند عملکرد و میزان استفاده از رایانه آن‌ها تحت کنترل است، بیشتر روی وظایف اصلی خود متمرکز شده و کمتر وسوسه می شوند تا زمان خود را صرف رسانه های اجتماعی، وب سایت های خرید و سایت های تفریحی کنند.

پیدا کردن افراد زیر کار در رو

نرم افزار کنترل و نظارت بر کارمندان به مدیریت شرکت کمک کرده تا کارمندانی که زمان لازم صرف انجام کارهای خود نمی کنند و با نشان دادن تلاش های دروغین به دنبال بالا آمدن از پلکان موفقیت هستند را تشخیص دهند. این دانش به ویژه هنگام کار از راه دور برای مدیران اهمیت بالایی دارد تا از طریق مطمئن شوند که کارمندان بهترین عملکرد خود را حتی با نظارت حداقلی دارند.

بدون گزارش فعالیت های رایانه ای، شواهد واضحی از فعالیت در ساعات کار ارائه نمی شود و یک کارمند بی وجدان می تواند ادعا کند که مطابق انتظار کار کرده، در حالی که تمام مدت مشغول فعالیت های غیر شغلی بوده است.

در مقابل، گزارش های بهره وری کارمندان می تواند یک روش عالی برای کشف کارمند پرتلاش در شرکت باشد. نرم افزار به شما این امکان را می دهد که کارمند مثمرثمر را شناخته و به او برای زحماتش پاداش دهید.

افزایش بهره وری کارمندان
افزایش بهره وری کارمندان

ارائه اطلاعاتی درباره میزان بهره وری کارمندان

گزارش های بهره وری کارمندان ابزاری ارزشمند برای کارفرمایان و کارمندان است. داده های جمع آوری شده توسط نرم افزار می تواند به طور مستقیم با کارمندان به اشتراک گذاشته شود تا بتوانند از این طریق عملکرد خود را مدیریت کنند.

بالا بردن بهره وری عملیاتی

بهره وری عملیاتی معیاری برای بهره وری سود سازمان در مقابل هزینه های عملیاتی آن است. هرچه کارآیی عملیاتی یک سازمان بیشتر باشد، سودآوری آن نیز بیشتر است. سازمان های کارآمد بازدهی بالاتری با هزینه مشابه یا کم نسبت به رقبا دارند. یک نرم افزار کنترل و نظارت بر کارمندان خوب به سازمان‌ها اجازه می دهد تا با ارائه محصول یا خدمات خود با قیمت رقابتی، در عرصه رقابت پیروز شوند.

نرم افزار کنترل و نظارت بر کارمندان، یک ابزار ارزشمند برای جمع کردن اطلاعات هوشمند در زمینه تجارت است. علاوه بر بررسی  بهره وری کارمندان در سطح فردی، از این داده ها می توانید برای درک روند بهره وری و کارایی کل نیروی کار، شناسایی موانع بهره وری و کشف قسمت‌هایی که می توانند فرآیند کار را بهینه کنند، استفاده نمایید.

نتیجه گیری


نرم افزار کنترل و نظارت بر کارمندان ابزاری قدرتمند برای مدیریت بهره وری و امنیت شرکت شماست. اگر از این ابزار به عنوان بخشی از استراتژی مدیریت نیروی کار خود استفاده می کنید، بسیار مهم است که اهداف سازمان خود را در نظر گرفته، سپس تصمیم بگیرید.

پیمایش به بالا