نرم افزار حسابداری یکپارچه و هرآنچه باید درباره آن بدانیم.

نرم افزار حسابداری یک پارچه

نرم افزار حسابداری یک پارچه

نرم افزاری که تمام عملکردهای اصلی مربوط به حسابداری مالی را در یک برنامه واحد ترکیب می کند، یک نرم افزار حسابداری یکپارچه را ایجاد می کند. با اجرای این نرم افزار، نیاز به ورود جداگانه به نرم افزارهای مختلف، ثبت اطلاعات، هزینه ها و مدیریت های حسابداری برطرف می شود. یکپارچه کردن عملکردهای مختلف نرم افزارهای حسابداری به مدیریت انتقال درکنار فرآیندهای توزیع اطلاعات مالی کمک می کند. این نرم افزار همچنین اطلاعات را به صورت آنلاین در محل های مختلف مانند دفاتر، پایانه های POS و انبارها ذخیره می کند.

نرم افزار حسابداری یکپارچه

نرم افزار حسابداری یکپارچه

سیستم حسابداری یکپارچه شامل تمام جزئیات مربوط به ارزش هر محصول، آمار سود و زیان کسب و کار و پروژه های مربوط به آن است. این برنامه نیز مانند نرم افزار حسابداری آسان به پیش برد کسب و کار کمک کرده و به شرکت ها اجازه می دهد تا هزینه ها، نوسانات و ضرر و سودهای غیر منتظره را بررسی کرده و اندازه گیری کنند.

علاوه بر این، این سیستم های حسابداری اتوماتیک برای محاسبات، اندازه گیری ها، ثبت هزینه های کار، مدیریت و تبدیل ساعات کاری کارمندان به حقوق مفید است. این برنامه ها، همچنین ممکن است برای فرآیندهای خارجی مانند انتقال محصول، نصب، حراج و ارسال اسناد برای فروشنده یا تهیه کننده محصولات مانند فاکتورها و پیش فاکتورها استفاده شوند.

این روزها نرم افزار حسابداری یکپارچه تبدیل یکی از موارد عادی در کسب و کار شده و یکپارچگی بین نرم افزارها باعث جریان اطلاعات و عملکردها می شود. هدف اصلی این است که بهترین راه را برای انجام کارهای حسابداری خود انتخاب کنید.  شرکت برنامه نویسان نو اندیش پاسارگاد به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

ویژگی های نرم افزار حسابداری یکپارچه


عمدتا، یک نرم افزار حسابداری یکپارچه شامل دو مُد است. مد هسته و مد غیر هسته ای.

مد هسته ای: ویژگی های اصلی یک سیستم حسابدرای یکپارچه است و شامل موارد زیر می شود:

  • حساب های دریافت و پرداخت
  • دفتر حسابداری
  • سفارش خرید
  • سازش های بانکی
  • صورتحساب و دفترداری
  • موجودی انبار

مد غیرهسته ای: این مدها غیر اختیاری هستند و می توان در صورت نیاز به آن اضافه شده یا حذف شوند. مدهایی مانند چند زبانه بودن یا چند ارزی بودن، که به طور قابل توجهی برای مشاغلی در سطح جهانی مفید هستند.

ویژگی های دیگر مانند وصول بدهی ها، پردازش های پرداخت الکترونیکی، لیست حقوق و دستمزدها، جدول زمانی و غیره از ویژگی های اصلی سیستم حسابدرای نیستند.

هرچند، دستیابی به تمام ویژگی های اصلی در یک سیستم واحد یکپارچه کاملاً چالش برانگیز است. بنابراین قبل از این که به سراغ آن بروید، باید از ویژگی های اصلی که می خواهید در نرم افزار حسابداری یکپارچه ببینید، مطمئن شوید و در کل از آن آگاه باشید.

ویژگی های اصلی که باید بررسی شود:

به شما توصیه می کنیم که قبل از ادامه پروژه، سه ویژگی اصلی هر نرم افزار یکپارچه را ارزیابی کنید. در عین حال، احتمالاً سیستم حسابداری شما یا برنامه نویس تان به شما در این زمینه راهنمایی و کمک می کند. برای این که زمان و هزینه خود را ذخیره کنید، باید قبل از هر چیز، نسبت به ویژگی های سیستم حسابداری یکپارچه خود اطلاعات داشته باشید.

  • پردازش اطلاعات بهتر

یکی از فواید سیستم حسابداری یکپارچه همگرایی داده ها با برنامه های مختلف است. اصلی که در پشت یکپارچه سازی وجود دارد، جریان اطلاعات بین منابع است، که به طور ایده آل با همگام سازی دو طرفه انجام می شود. مطمئن شوید که مشتریان و پروژه ها، زمان صرف شده، هزینه های انجام شده و مابقی در هر اپلیکیشنی وجود داشته باشند، تا بتوانید خیلی سریع آن ها را بررسی کنید؛ بدون این که زمان زیادی را صرف  دوباره وارد کردن داده ها کنید.

  • کاهش داده های ورودی

وقتی در مورد داده های تکراری صحبت می کنیم، نرم افزار حسابداری یکپارچه باید فرآیند را به ساده ترین روش ممکن تبدیل کند. این تضمین می کند که نیاز به فردی برای فرستادن اطلاعات نیست و می توان این نیاز را کم یا حذف کرد. می توانید شخصی را استخدام کنید که به شما در استفاده از این نرم افزار کمک کند. اگر به وارد کردن داده ها و اطلاعات کردیت کارت خود، بانک یا گزارش حقوق ها آگاهی ندارید، این روش به شما کمک خواهد کرد. وارد کردن اطلاعات، هر بار به صورت دستی زمان بیشتری صرف می کند و تاثیر منفی در پیشبرد تکنولوژی حسابداری خواهد داشت.

  • سیستم گردش خودکار

زمانی که شما نیاز به وارد کردن اطلاعات به صورت دستی را حذف می کنید، می توانید بررسی، تایید و پردازش حساب ها را به صورت خودکار انجام دهید. به جای تایید ویژگی های ارائه خدمات مناسب، شما می توانید فرصت ایجاد تاخیر را کاهش دهید. چه از خدمات حسابداری خارجی برای مدیریت کار خود استفاده کنید چه این کار را درون خانه با یکپارچه سازی پرداخت قبض ها انجام دهید، این نرم افزار می تواند به شما کمک کند تا کل پروسه را سریع، ساده تر و روان تر انجام دهید.

فواید سیستم حسابداری یکپارچه

فواید سیستم حسابداری یکپارچه

فواید نرم افزار حسابداری یکپارچه


حال نگاهی به برخی از مزایای نرم افزار حسابداری یکپارچه انداخته‌ایم:

در لحظه می توان معاملات را بررسی کرد.

اولین مزیت سیستم حسابداری یکپارچه، دسترسی و تبادل اطلاعات در لحظه است که با دیگر سیستم ها هماهنگ می شوند، مانند تمام نرم افزارهایی که استفاده می کنید و به پایگاه اطلاعاتی دسترسی دارند. کاهش دوباره وارد کردن داده ها از یک دستگاه به دستگاه دیگر امکان خطای انسانی را بالا می برد. همچنین نیاز به ادغام دفاتر و عملکردهای جداگانه را برطرف می کند، زیرا نرم افزار حسابداری یکپارچه آن را در لحظه می‌بیند.

پرداخت های دقیق

نرم افزار یکپارچه حسابداری مبادلات مالی را به روز رسانی کرده و روش های گزارش گیری مالی مانند هزینه های مربوط به کار و تخمین معاملات تنها با نظم در مدیریت آن ها، دقیق تر انجام می شوند. علاوه بر این، داشتن یک مجموعه سوابق اطلاعات، مانع از وارد کردن اطلاعات تکراری شده و جزئیات نیز قابل اعتماد خواهند بود و شانس خطا کم می شود.

بالا بردن دقت اطلاعات وارد شده

شما می خواهید که اطلاعات مشتری و تولید کننده از یک نرم افزار به نرم افزار دیگر به صورت صحیح جا به جا شود. دوباره وارد شدن یا این که بخشی از آن وارد نشود از نتایج کار انسانی است. به طور خلاصه، داده ای که درگیر خطای انسانی شود، قابل اعتماد نخواهد بود. وارد کردن داده، زمان و انرژی زیادی را به خود جذب می کند. یک روش خودکار مانع از این وارد کردن های چندگانه و مشکل دار می شود. در بعضی موارد، نرم افزار حسابداری یکپارچه اطلاعات تکراری و مشکل دار را می شناسد و آن ها را یا حذف کرده یا ترکیب می کند.

بهره وری کار افزایش می یابد.

صرفه جویی در وارد کردن داده ها هزینه و زمان زیادی را برای شما ذخیره می کند. به علاوه، خطای انسانی و متوجه نشدن کاربر از کل پروسه نیز می تواند منتهی به خطا شود. برای همین استفاده از نرم افزار حسابداری یکپارچه می تواند به شما کمک کرده تا بهره وری را بالا ببرید. این زمان و هزینه های ذخیره شده می تواند در رشد شرکت و بازار استفاده شده و تمرکز را روی مشکلات دیگر قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنيتي * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.