یک مثال برای نرم افزار حسابداری موبایل اپلیکیشن موبایل بانک است. این برنامه ها می توانند کلیه معاملات مالی،خرید اینترنتی، پرداخت قبوض به کمک شناسه پرداخت را در هر کجا و هر زمان، اگر دستگاهی داشته باشید که به اینترنت وصل شود، ردیابی و لیست کنند.

همراه با لیست کردن انتقال های مالی، می توانید معاملات خاص و کارهای بانکی را نیز با همان برنامه پردازش کنید.

نرم افزار حسابداری موبایل
نرم افزار حسابداری موبایل

نرم افزار حسابداری موبایل چیست؟


نرم افزارهای حسابداری در موبایل به شما این امکان را می دهند که به اطلاعات حسابرسی دسترسی پیدا کرده و پردازش های لازم را در دستگاه هایی که به محل خاصی محدود نیست، انجام دهید.

این بدان معناست که با استفاده از تبلت، لپتاپ، گوشی هوشمند و دیگر دستگاه هایی که به اینترنت وصل می شوند، به اپ ها و داده ها دسترسی داشته باشید. با راه حل های خاص، شما حتی نیاز نیست که اپلیکیشن را روی دستگاه دانلود یا نصب کنید. مرورگر اینترنت شما می تواند آن را در اختیار شما قرار دهد.

به این معنی که کارکردهایی مانند مدیریت انتقال مالی، پرداخت ها، محاسبات مالیاتی و غیره می تواند توسط دستگاه های دستی بدون نیاز به دسترسی به دفتر و محل خاصی، پردازش و مانیتور شوند. ایده اصلی این بوده است که کارهای حسابداری توسط دستگاهی که کاربر با آن آشناست انجام شود. به گونه ای که کاربر همزمان که می تواند پیغام دوستانش را در واتس آپ چک کند، کارهای حسابداری خود یا دیگران را نیز انجام دهد.

چرا نرم افزار حسابداری در موبایل؟


دقت و امنیت کارهای حسابداری چه برای یک کسب و کار کوچک، چه برای  متخصص در این حرفه اهمیت دارد. قابل اعتماد بودن یک المان ضروری برای هر اختراع و روش جدید در صنعت حسابداری است. توانایی های رو به رشد دستگاه های موبایل و بهبود راه حل های امنیتی، این اعتماد را نیز بالاتر برده است.

طبق مطالعات انجام شده، ۶۴% از پاسخ دهندگان به آمار، می توانستند از اپ نرم افزار خود استفاده کنند. از طرف دیگر، ۳۶ درصد کاربران فقط می توانند از مرورگر خود برای موبایل استفاده کنند. اما هیچ پاسخ دهنده ای نبود که به اطلاعات از طریق گوشی همراه دسترسی پیدا نکنند.

شرکت برنامه نویسان نو اندیش پاسارگاد تولید کننده نرم افزار مدیریت صندوق قرض الحسنه ، همراه با متخصصان حرفه ای در زمینه طراحی و ساخت انواع نرم افزار حسابداری قرض الحسنه بهترین انتخاب است. پاسارگاد برای جلب رضایت شما عزیزان تمامی سامانه های مورد نیاز و تکمیل کننده نرم افزار قرض الحسنه را پیاده سازی کرده است. از آخرین سامانه هایی که پاسارگاد پیاده سازی کرده است تراکنش های بانکی با کد USSD است که توانسته تحولی دیگر در صندوق های قرض الحسنه ایجاد کند برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اگر بیش از این بخواهیم بپردازیم، در سال های اخیر نرم افزار حسابداری با گوشی کاربرد بیشتری دارند و محبوب تر نیز هستند. در ادامه به تعدادی از فواید نرم افزار حسابداری در موبایل پرداخته ایم:

استفاده آسان چند کاربر

این که چند کاربر بخواهند به نرم افزار حسابداری دسترسی داشته باشند، می بایست از یک شبکه محلی یکسان استفاده کنند. اما در حال حاضر، نرم افزار حسابداری موبایل با اینترنت کار می کند، که کاربران می توانند در جغرافیای مختلف به یک فایل یکسان دسترسی داشته باشند.

این نوع نرم افزار، محدودیت های حسابداری سنتی را ندارد، دیگر لازم نیست از یک سیستم یا یک ورژن خاص نرم افزار استفاده کنید. نرم افزار حسابداری در موبایل می تواند به خوبی و بدون مشکل، با استفاده از دستگاه های مختلف حتی با استفاده تمام کاربرها، کار کند.

نرم افزار حسابداری در موبایل
نرم افزار حسابداری در موبایل

کار کردن از خانه

این که می توان از خانه با آن کار کرد در کنار این که بهره وری نیز بهبود می یابد، راحتی بهتری نیز به کاربران ارائه می دهد. با این حال، برخی نگرانی ها مانند امنیت و ردیابی کارهای انجام شده، می تواند نگران کننده باشد. استفاده از نرم افزار حسابداری در موبایل، این امکان را به شما می دهد که از خانه کار کنید.

می توانید امنیت را کنترل کرده و همچنین فعالیت های کاربران را ردیابی کنید تا ببینید چه کسی به کارهای حسابداری می پردازد و به آن ها دسترسی دارد.

به اشتراک گذاری راحت فایل ها

در گذشته، ایمیل ها برای اشتراک گذاری فایل ها انتخاب می شدند، بعد از این که ایمیل های مختلفی رد و بدل می شد، با آپدیت های جدید، کاربر با چندین کپی از فایل یکسان رو به رو بود که فضای بیشتری اشغال می کرد و مدیریت آن ها سخت تر بود.

نرم افزار حسابداری در موبایل همان فایل را که در فضای ابری ذخیره کرده است، در دفعات مختلف ادیت می کند و تنها یک کپی از فایل باقی می ماند که اشتراک گذاری را ساده تر می کند.

به دستگاه صدمه ای نمی رسد.

از بلایای طبیعی تا حوادث ساخته شده توسط انسان، دلایل زیادی وجود دارد که می تواند به دستگاه های ساکن یک محل، صدمه بزند، این عوامل می تواند منجر به از بین رفتن دائمی داده ها شود.

نرم افزار حسابداری موبایل داده ها را روی دستگاه ها ذخیره نمی کند. بنابراین، می توانید نگرانی های مربوط به از بین رفتن داده ها در اثر تصادف را کنار بگذارید و خود را از تلاش برای تهیه نسخه پشتیبان نجات دهید. اگر از یک فضای ابری برای اطلاعات حسابداری خود استفاده می کنید، می توانید اطلاعات خود را به صورت رایگان در آن ذخیره کنید.

به روز رسانی راحت و سریع نرم افزار

به روز رسانی برای امنیت نرم افزار، همانند عملکرد هر نرم افزار اهمیت بالایی دارد. دانلود، نصب و آپدیت کار آسانی نیست و ممکن است برای هر نرم افزار به صورت اتوماتیک انجام نشود.

با نرم افزار حسابداری موبایل که بر پایه فضای ابری است، نرم افزار به صورت خودکار آپدیت می شود و هیچ کاری را مختل نمی کند. پس شما به آخرین تکنولوژی روز دسترسی خواهید داشت بدون این که به وظایف شما صدمه ای وارد شود.

دستگاه های قدیمی مانع از انجام کار نمی شوند.

با گذر زمان، تکنولوژی سخت افزاری دستگاه ها ممکن است قدیمی شده باشند، آپدیت نشوند یا نتوانند وظایف سنگین تر را انجام دهند. خرید سخت افزار جدید یا بهبود دستگاه نیز گران قیمت خواهد بود.

گزینه مقرون به صرفه استفاده از نرم افزار حسابداری در موبایل است که از فضای ابری استفاده می کند. به همین دلایل گفته شده استفاده از نرم افزار حسابداری در موبایل تنها به اتصال مناسب به اینترنت بستگی دارد و معمولا آپدیت آن آسان تر است.

اپ ها می توانند با هم به خوبی کار کنند.

عملیات حسابداری، حتی برای یک متخصص، نمی تواند تنها با یک اپ انجام شود. برنامه های بانکداری، حسابداری، مالیاتی و گاهی بعضی دیگر از اپ ها، برای این که سیستم حسابداری به خوبی کار کند، باید در کنار هم عملیات را انجام دهند.

با وجود کاربران تجاری، تعداد برنامه ها و پیچیدگی ها بیشتر می شود. با نرم افزار حسابداری موبایل این ارتباط بین اپ های مختلف آسان تر می شود. به این ترتیب، با استفاده از اینترنت، می توانند اطلاعات را بین اپ ها به صورت اتوماتیک انتقال دهند تا اطلاعات صحیح و جدید را برای عملیات های حسابداری حفظ کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا