اعتبار سنجی چیست؟ نحوه اعتبار سنجی در نرم افزار صندوق قرض الحسنه وام خانگی

یکی از مواردی که در صندوق های قرض الحسنه خانگی حائز اهمیت می باشد اعتبارسنجی است ، که به زبان ساده میتوان گفت آنچه که کمک میکند تا ما اعتبار افرادی که در یک صندوق قرض الحسنه شرکت میکنند را تحلیل و بررسی کنیم امروز در این مقاله برای شما درباره اعتبار سنجی و نحوه اعتبار سنجی به کمک نرم افزار صندوق قرض الحسنه وام خانگی  صحبت خواهیم کرد.

اعتبار سنجی چیست؟


همانطور که پیش تر گفتیم اعتبارسنجی، سنجشی برای محاسبه ریسک در اعطای وام به افراد و یا سازمانها می باشد. که توسط صندوق قرض الحسنه، سازمانهای اعطای وام و حتی در صندوق های قرض الحسنه وام خانگی صورت می گیرد.

با توجه به نتیجه ای که از سوابق مالی متقاضی وام بدست می آید یک رتبه اعتبار سنجی به شخص تعلق می گیرد که در نتیجه این رتبه مشخص می شود چه میزان مبلغ وام به متقاضی تعلق گیرد.

 اهمیت اعتبار سنجی در صندوق‌های قرض الحسنه و وام خانگی


به کمک اعتبار سنجی است که سازمانهای و حتی صندوق های قرض الحسنه وام خانگی می توانند برای اعطای وام و تسهیلات تصمیم گیری کنند.

در بیان ساده تر می توان گفت اعتبار سنجی کمک می کند تا سازمانها و صندوق های قرض الحسنه تصمیم بگیرند که اعطای وام به شخص مورد نظر چه میزان ریسک را به همراه دارد و یا حتی میتوان تصمیم گرفت که چه مبلغی برای وام به این افراد می باید تعلق بگیرد.

ناگفته نماند اعتبار سنجی را زمانی میتوان مفید اعلام کرد که پروسه این کار در کمترین زمان و به آسان ترین روش صورت بگیرد.

اعتبار سنجی به کمک نر افزارها و وب سایتها بسیار آسان می باشد و میتوان مفید بودن این پروسه را نیز تایید کند.در ادامه به برخی از مزایای اعتبار سنجی به کمک نر افزارها و اینترنت می پردازیم.

مزایای اعتبار سنجی به کمک نرم افزارها و وب سایتها 

۱- صرفه جویی در زمان نیروهای صندوق قرض الحسنه و سازمانها

۲-صرفه جویی در زمان و همچنین سرعت بخشیدن به پروسه دریافت وام متقاضی

۳- استفاده از فناروریهای دقیق و داشتن اعتماد از اجرای دقیق اعتبار سنجی

۴- دخیل نبودن تصمیمات فردی و استفاده از مجموعه قوانین تعریف شده که به عادلانه بودن سیستم کمک می کند

نحوه اعتبار سنجی در صندوق قرض الحسنه وام خانگی


اعتبار سنجی به صورت دستی در صندوق های قرض الحسنه وام خانگی دارای دستور العمل خاصی نمی باشد و از هیچ قانون خاصی پیروی نمی کند و میتواند از مجموعه قوانینی که در ابتدا هر صندوق برای خود مشخص کرده است اجرا گردد.

در مجموع اگر بخواهیم به صورت دستی بگوییم چه مراحلی دارد میتوانیم از مراحلی که در زیر آورده ایم استفاده کنیم:

جمع‌آوری اطلاعات

 در  نرم افزار صندوق قرض الحسنه وام خانگی، اولین مرحله اعتبار سنجی جمع آوری اطلاغات افرادی می باشد که متقاضی وام هستند.

اطلاعاتی که جمع آوری می شود شامل: اطلاعات شخصی، درآمد، میزان دارایی‌ها و تاریخچه اعتباری افراد می‌شود.

 تحلیل و بررسی اطلاعات

پس از جمع اوری اطلاعات مورد نیاز، صندوق قرض الحسنه به کمک نرم افزارهای تحلیل و بررسی این اطلاعات را بررسی خواهند کرد .

نحوه بررسی به فاکتورهای مخنلفی بستگی دارد و از ابعاد مختلفی تمامی جوانب را برای اعطای وام ارزیابی می کند

تعیین اعتبار افراد

با توجه به نتایج حاصل از تحلیل اطلاعات، اعتبار افراد تعیین می‌شود.  و در نهایت به افرادی که دارای رتبه اعتباری بالا و مطلوبی هستند وام تعلق می گیرد و همچنین در این بخش میزان مبلغ وام مشخص می شود.

با پیشرفت روز به روز صندوق ها حتما جمع آوری اطلاعات به صورت دستی سخت خواهد شد و همینطور امکان ناعادلانه بودن اعتبار سنجی می باشد. به کمک نرم افزارهای صندوق قرض الحسنه شما میتوانید این کار را تسهیل بخشید و اعتبار سنجی به صورت کاملا علمی و عادلانه انجام گیرد.

شرکت برنامه نویسان نو اندیش پاسارگاد با بررسی های بسیاری که در این بخش صورت گرفته و همچنین سالها تجریه از الگوریتم بسیار دقیق و حساب شده ای برای اعتبار سنجی استفاده میکنند همچنین شما می توانید از دیگر ویژگیهایی که این نرم افزار دارد استفاده کنید مانند سامانه معوقات که به صورت اتوماتیک برای مشتریانی که وام خود را پرداخت نکرده اند پیامک ارسال میکند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا