شناسه پرداخت و نحوه استفاده از آن

شناسه پرداخت

شناسه پرداخت

شناسه پرداخت، زمانی گزینه خوبی است که شما می خواهید جزئیات حساب قرض الحسنه یا بانک خود را به کسی بدهید و با ترس روبرو هستید. در این مقاله به موضوع نحوه استفاده از این شناسه و مزایای آن می پردازیم.

روش استفاده از شناسه پرداخت

روش استفاده از شناسه پرداخت

با استفاده از پلتفرم های جدید پرداخت، انتقال پول بین حساب های بانکی به طور قابل توجهی سریع تر و آسان تر از قبل با استفاده از سامانه اینترنت بانک و سامانه موبایل بانک شده است که در صورت داشتن شناسه پرداخت این پروسه بسیار ساده تر نیز می شود.

شناسه پرداخت چیست؟


شناسه پرداخت، یک روش جدید برای شناسایی حساب بانکی شماست که با هدف حفظ ساده تر و آسان تر جزئیات بانکی سنتی ایجاد شده است و برای استفاده بهتر کاربران به دنیای بانک معرفی شده اند.
در اصل، این شناسه منحصراً برای شخص شما ساخته شده است و درست مانند شماره تلفن و یا آدرس ایمیلتان، این شناسه به حساب شما مرتبط می شود. مورد استفاده از این شناسه زمانی است که فرد دیگری می خواهد برای شما پولی را ارسال کند بدون این که لازم باشد شماره حساب شما را بداند. همچنین همان طور که مشخص است شما نیز می توانید از طریق آن به حساب شخص دیگری پول ارسال کنید.

چگونه شناسه پرداخت خود را به دست آوریم؟


اگر موسسه مالی یا بانک شما، چنین شناسه ای را برای استفاده ارائه دهد، شما می توانید از طریق نرم افزار قرض الحسنه یا نرم افزار تعاونی اعتبار، از آن استفاده کنید. بسته به موسسه ای که با آن در ارتباط هستید، شناسه پرداخت می تواند آدرس ایمیل، شماره تلفن همراه، شماره حساب یا شماره تلفن منزل شما باشد. شما باید برخی از مراحل امنیتی مانند تایید هویت را به عنوان بخشی از روند انجام پروسه طی کنید.

پس از انجام تنظیمات، این شناسه به اکانت بانک شما متصل می شود و دیگر افراد می توانند از آن برای انتقال پول به حساب شما استفاده کنند. همچنین با استفاده از این شناسه می توان مدیریت قرض الحسنه و حسابداری را راحت تر انجام داد و همینطور سامانه سود سپرده را بهتر کنترل کرد.

شرکت برنامه نویسان نو اندیش پاسارگاد می تواند با استفاده از توانایی های خود شناسه پرداخت را برای برنامه مدیریت قرض الحسنه شما و نرم افزار تعاونی اعتبار تعریف کند.

شما می توانید برای یک اکانت بانک، چندین شناسه پرداخت معرفی کنید. مثلا شماره تلفن و همچنین ایمیل، اما یک شناسه فقط به یک اکانت بانک متصل می شود. مثلا اگر در یک بانک، شناسه شما شماره موبایل شماست، در بانک دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید.

مزایای شناسه پرداخت

مزایای شناسه پرداخت

روش استفاده


پس از تنظیم شناسه پرداخت خود می توانید آن را به جای شماره حساب و شماره کارت، به دوستان و خانواده خود داده تا برای شما پول واریز کنند. همچنین آن ها نیز می توانند از ین شناسه برای انتقال وجه به حساب خود استفاده کنند.

روند انجام پرداخت با استفاده از شناسه پرداخت، ممکن است بسته به نوع بانک شما متفاوت باشد. با این حال، اگر موسسه مالی دوستان و اشخاص مورد نظر شما نیز این شناسه را ارائه دهند، شما می توانید برای پرداخت منظم یک دفترچه از آنها درست کرده و از این طریق برای انتقال پول به حساب آن ها استفاده کنید. به این ترتیب هر روز می توانید افراد بیشتری را به این لیست اضافه کنید.

زمانی که شناسه هر شخص را به لیست خود اضافه می کنید، نام و اطلاعات مخاطب قبل از تایید به شما نشان داده می شود تا از اشتباهات آتی جلوگیری کنید.

امنیت


از آنجا که برای ساخت چنین شناسه ای باید از اینترنت بانک و یا برنامه موسسه مالی خود استفاده کنید، پس امنیت استفاده از شناسه پرداخت برای کارهای بانکی در گرو امنیت بالای این برنامه ها است و همان میزان موارد امنیتی که برای حفظ اطلاعات شما در موبایل بانک استفاده می شود، این شناسه را نیز پوشش می دهد.

آیا تمام موسسات مالی و بانک ها شناسه پرداخت دارند؟


هم اکنون در تعدادی از بانک های سراسر کشور، استفاده از این شناسه به عنوان رویکرد جدید در پرداخت برای موسسات مالی شناخته شده است. برای دریافت این مساله که آیا بانک شما نیز از آن بهره برده است یا نه، بهتر است با بانک خود تماس گرفته و از آن مطمئن شوید.

شرکت برنامه نویسان نو اندیش پاسارگاد، شما را به مطالعه دو مقاله نرم افزار حسابداری موبایل  و سیستم تماس معوقات دعوت می کند

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4٫20 out of 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنيتي * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.