مشاغل پر رونق، مشاغلی هستند که تمرکز خود را بر اقدامات تضمین کیفیت معطوف می کنند این اقدامات فراتر از استانداردهای موجود در صنعت هستند. یکی از رایج ترین و قوی ترین ابزارها برای این منظور استفاده از نرم افزار مدیریت کیفیت است. یک سیستم مدیریت کیفیت یک نرم افزار مبتنی بر فضای ابری است که به سازمان ها کمک کرده تا پروسه ها، رویه ها و مسئولیت های خود را که به آن ها کمک می کند تا به استانداردهای از پیش تعیین شده برسند، بررسی کنند.

سیستم مدیریت کیفیت
سیستم مدیریت کیفیت

فواید نرم افزار مدیریت کیفیت چیست؟


برای دستیابی به استانداردهای تضمین کیفیت در هر صنعتی تلاش زیادی لازم است. با این حال، حفظ این استانداردها مسلما دشوارتر است، به ویژه هنگامی که تغییر در مدیریت زنجیره تامین مواد، ارسال، حمل و نقل و تدارکات می تواند باعث انسداد قابل توجه در خدمات شود. به همین دلیل است که مدیران تجاری فعال اغلب به دنبال راه حل های نرم افزاری هستند که به آن ها این اطمینان را می دهد که از انطباق با استانداردها خارج نمی شوند.

نرم افزارهای مدیریت کیفیت امروزه بر پایه استانداردهای ISO9001:2015 بین المللی ساخته می شوند، که در واقع کل سیستم را پوشش می دهند. اگر به خوبی و به صورت صحیح از این نرم افزارها استفاده شود، یک نرم افزار مدیریت کیفیت، به سازمان برای فازهای چندگانه در عملکردهای زیر کمک خواهد کرد:

  • کاهش ضایعات
  • کاهش هزینه ها
  • بهبود پردازش ها
  • شناسایی زمینه های بهبود
  • تسهیل آموزش و جذب کارکنان
  • ایجاد استانداردها، اهداف و مقصود برای تضمین کیفیت

با این حال، مزایای فوق فقط نوک کوه یخ هستند. یک نرم افزار مدیریت کیفیت با کیفیت بالا همچنین می تواند از بسیاری از جهات دیگر نیز بدرخشد، به عنوان مثال:

  • به کسب و کارها اجازه می دهد تا انتظارات و نیازهای مشتری را برآورده کنند: رعایت استانداردهای تضمین کیفیت روی کاغذ عالی به نظر می رسد، اما در پایان، کیفیت عملکرد کسب و کار شما به اعتماد مشتری در تجارت شما کمک می کند.
  • تبلیغات دهان به دهان را افزایش می دهد: وقتی یک تجارت تمام تلاش خود را می کند تا مشتری را راضی نگه دارد، این کار وفاداری مشتری را به تجارت بالا برده که این باعث یک عامل مهم و اساسی دیگر می شود؛ به این صورت که مشتری را ترغیب می کند تا تجارت را به دیگران معرفی کند.
  • باعث رشد می شود: بدیهی است که وقتی برنامه های مدیریت کیفیت شما توسط نرم افزار مانیتور شده و پیشرفت داده می شود، تجارت از افزایش فروش، سودآوری و رشد، سود می برد؛ این در حالی است که دیگران با این مشکل دست و پنجه نرم خواهند کرد.

داشتن نرم افزار تجاری در جهت مدیریت کیفیت، نیاز به متخصصین در نوشتن نرم افزارهای حرفه ای دارد که  شرکت برنامه نویسان نو اندیش پاسارگاد می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

فرآیند اجرای نرم افزار مدیریت کیفیت


 درست مانند دیگر نرم افزارهای مدیریتی مثل نرم افزار برنامه ریزی تولید و نرم افزار مدیریت کسب و کار، اجرای نرم افزار مدیریت کیفیت نیز شامل پیروی از یک فرآیند اثبات شده است. فرآیندی که به طور ایده آل از اشتباهات و خرابی کاسته و فرصت های موفقیت را بهبود می بخشد. اکثر شرکت های تدارکات این روند را همانطور که در زیر ذکر شده است دنبال می کنند.

طراحی و توسعه

توسعه هر نرم افزار مدیریت کیفیت زمان می برد. نکته اصلی در طراحی و توسعه سیستم مدیریت کیفیت به شما کمک می کند معیارها و حوزه های تجاری مهم صنعت خود را مرور کنید. شما می خواهید که برخی از مراحل عملکردی خود را پیش برده و خود را جلوتر از رقبایتان قرار دهید.

برای تولید، این به معنی سیستم مدیریت کیفیت است که بر اساس حفظ مواد اولیه مناسب، فرایندهای تولید و استاندارهای کنترل کیفیت مناسب با مدل تجاری تنظیم شده باشد.

استقرار یا پیاده سازی

زمانی که نرم افزار مدیریت کیفیت توسعه یافت و سفارشی سازی شد، مرحله بعدی پیاده سازی نرم افزار در داخل سازمان است. این معمولا شامل آموزش کاربران اصلی، تنظیم حساب های کاربری و ایجاد ابزارهای گزارشگری و متریک است که می توانند برای تنظیمات شخصی تنظیم شوند.

تنظیم و مانیتور نرم افزار

نکته اصلی درباره سیستم مدیریت کیفیت موثر، نظارت و تنظیم نرم افزار بر اساس یک بررسی مستمر است. این کار، کنترل ها و اندازه گیری ها را همیشه به روز نگه می دارند. در حالی که بسیاری از ارائه دهندگان نرم افزار، پلاگین های مورد نیاز برای سیستم مدیریت کیفیت را ارائه می دهند، این پلتفرم ها با استانداردهای هر صنعت خاص منطبق می شوند. همین پلاگین ها در بخش های تدارکات معیارهای متفاوتی دارند، مانند بخش های تولید، مراکز اجرایی، حمل کنندگان و پخش کنندگان. به همین ترتیب توصیه می شود، با یک شرکت رابط با تجربه در امور حمل و نقل مشورت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا