اگر می خواهید کسب و کار خود را هوشمندانه تر و سریع‌تر پیش ببرید، نرم افزار حسابداری تحت وب و فضای ابری می تواند یک سرمایه گذاری عاقلانه باشد. کار با این نرم افزار به شما کمک می کند تا نمای بهتری از امور مالی داشته و همکاری با تیم خود را بهبود بخشید.

شخصی به درستی نقل کرده است:”کسب وکار شما، مانند فرزند شماست”. همان گونه که از فرزند خود مراقبت می کنید باید به پرورش کسب و کار خود نیز توجه کنید. شما به عنوان یک کارآفرین برای دستیابی به آرزوهای خود، تمرکز، فداکاری و اشتیاق به خرج داده و آخرین پیشرفت های تکنولوژی را بشناسید و از آن ها برای بهبود دنیای کسب و کار خود بهره ببرید.

دو نوع دیگر از نرم افزار های حسابداری عبارتند از : نرم افزار حسابداری شخصی و نرم افزار مدیریت حسابداری فروشگاهی اگر اطلاعات بیشتری در این زمینه میخواهید به مقالات مرتبط به این دو نرم افزار در سایت ما مراجعه کنید

نرم افزار حسابداری ابری
نرم افزار حسابداری ابری

با گفتن این موارد، باید بدانید که یکی از حوزه ها یا در واقع صنایعی که سالیان سال در حال پیشرفت هستند، فضای حسابداری و دفترداری است. پیشرفت های قابل توجه نرم افزار حسابداری آنلاین و فضای ابری نشان دهنده تحول کامل در دید کسب و کارها به حسابداری و نرم افزارهای آن است؛ اما علی رغم تمام این تغییرات، تعداد زیادی از صاحبان کسب و کار، هنوز در مورد نرم افزار حسابداری تحت وب و فضای ابری اطلاعات کافی ندارند و از آن ها مطمئن نیستند، به همین دلیل محاسبات کامپیوتری را ترجیح می دهند.

در این مقاله، درباره‌ی این نرم افزار حسابداری و فضای ابری صحبت کرده و فواید آن را بررسی می کنیم.

 شرکت برنامه نویسان نو اندیش پاسارگاد با تخصص در طراحی نرم افزار قرض الحسنه و نرم افزارهای تعاونی اعتبار، به شما کمک کرده تا بهترین نوع نرم افزار را برای کسب و کار خود انتخاب کنید. ما در کنار نرم افزار خود سامانه های تکمیلی همچون همراه بانک صندوق قرض الحسنه و ویژگی کیف پول دیجیتال را قرار داده ایم.

نرم افزار حسابداری تحت وب و فضای ابری چیست؟


از نظر عامیانه، فضای ابری یک اصطلاح عمومی است که داده ها در سرورهای مختلف باقی می مانند که از طریق اینترنت به یکدیگر اتصال دارند و به شما این امکان داده می شود تا از هر دستگاه دارای اینترنت، به این داده ها دسترسی داشته باشید.

به طور مشابه، حسابداری تحت وب و فضای ابری نیز به ذخیره سازی داده در سرورهای راه دور اشاره دارد که اجازه می دهد تا کاربران به اطلاعات حسابداری دسترسی داشته، معاملات آنلاین را انجام داده و بلافاصله در همان زمان، آن را در نرم افزار ذخیره می کند.

اهمیت و نیاز به استفاده از این فناوری در کسب و کارها


اهمیت و نیاز به استفاده از این فناوری در کسب و کارها از دو جنبه بسیار مهم قابل بررسی است. از یک سو، این فناوری‌ها می‌توانند به بهبود کارایی و دقت در فرآیندهای مالی و مدیریتی کسب و کار کمک کنند. از سوی دیگر، استفاده از این فناوری‌ها می‌تواند به افزایش امنیت و حفاظت اطلاعات حساس و مهم کسب و کار کمک کند. استفاده از این فناوری‌ها باعث می‌شود که کسب و کارها به صورت مؤثرتر و کارآمدتر عمل کنند و ریسک‌های احتمالی مرتبط با مدیریت داده‌ها و اطلاعات حساس را به حداقل برسانند.

نقش و اهمیت نرم افزار حسابداری تحت وب و فضای ابری:

یکی از مهمترین فواید نرم افزار حسابداری تحت وب و فضای ابری، این است که می توانید در هرجا و با هر وسیله ای بدون اهمیت به موقعیت مکانی که در آن قرار دارید، به داده ها دسترسی داشته باشید. مسلما شما نیاز دارید که به درون نرم افزار آنلاین وارد شده یا در آن ثبت نام کنید، مخصوصا اگر کاربر جدیدی برای استفاده از نرم افزار هستید. لازم نیست نگران نگهداری، نصب، صدور مجوز یا استفاده از نسخه منسوخ شده باشید، چون نرم افزار حسابداری تحت وب آنلاین همیشه در دسترس و به روز است.

امروزه بیشتر مشاغل به سمت نرم افزارهای آنلاین حسابداری تحت وب و فضای ابری روی آورده اند، زیرا این کار، کار کسب و کار را راحت تر کرده و مدیریت اطلاعات مالی را آسان‌تر می کند. اگر هنوز متقاعد نشده اید که  از نرم افزار حسابداری تحت وب استفاده کنید، در ادامه نگاهی به ویژگی های آن ها بیاندازید.

سرعت نرم افزار

تمام کارهای عادی روزانه شما با سرعت بیشتری انجام می شود. اتوماسیون می تواند تغییراتی در عملکرد شما ایجاد کند و به کارمندان شما کمک کند تا کارهای بیشتری در زمان کمتر انجام داده و داده های بیشتری را پردازش کنند. دیگر برای پیگیری فاکتورها، زمانی اتلاف نمی شود. با نرم افزار حسابداری آنلاین فاکتورها را می توان به صورت اتوماتیک ایجاد کرد. همچنین به شما کمک می کند تا عملکرد بدهکاران خود را بررسی کرده و زمان پرداخت ها را یادآوری می کند. این نرم افزار می تواند از خطاهای انسانی مانند داده های تکراری جلوگیری کند. از آنجا که به طور مداوم به روز می شود، می توان عملکرد مالی دقیق و سریعی بدون مداخله را از آن انتظار داشت.

نقش امنیت در انتخاب نرم افزار حسابداری تحت وب

یکی از مهمترین نگرانی های روسای شرکت ها و مسئولین حسابداری، امنیت نرم افزار است. نرم افزار آسیب پذیر نه تنها منجر به از دست رفتن داده می شود، بلکه منجر به نشت اطلاعات محرمانه نیز می شود. استفاده از سیستم های پشتیبان کمک چندانی به حفظ اطلاعات نمی کند، زیرا یک نسخه تکراری از اطلاعات ایجاد کرده و در عین حال ممکن است هزینه نگهداری از اطلاعات هم بالا باشد.

در نرم افزار حسابداری تحت وب و فضای ابری، اطلاعات، می توانند ذخیره شده و در یک سرور آفلان قرار گیرند. این کار می تواند مقابل ضررهای ناشی از ویروس، سرقت یا خطاهای انسانی را گرفته و اطلاعات را حفظ کند. علاوه بر این می توانید انتخاب کنید که چه کسی به این بخش ها دسترسی داشته و در نتیجه آرامش خاطر بیشتری داشته باشید.

فواید نرم افزار حسابداری تحت وب
فواید نرم افزار حسابداری آنلاین

دسترسی متمرکز و افزایش کارآیی

نرم افزار حسابداری آنلاین، می تواند دسترسی متمرکزی را به همه داده و همچنین فرصت مشارکت را ارائه دهد. این کار باعث کاهش پراکندگی اطلاعات شده، زیرا دپارتمان ها و کاربران مختلف می توانند روی یک فایل خاص بدون آن که ورژن های مختلفی از آن ایجاد کنند، کار کنند؛ علاوه بر این دسترسی و وارد شدن به نرم افزار را آسان می کند. از طریق نرم افزار حسابداری تحت وب می توان از هر مکانی و با هر وسیله ای به اطلاعات دسترسی داشت.

مقیاس‌پذیری و دقت بالا در پردازش اطلاعات

یکی از بهترین مزایای نرم افزار حسابداری تحت وب و فضای ابری این است که می توان آن را براساس نیازهای یک کسب و کار کوچک یا یک بیزنس بزرگ به صورت سفارشی شده استفاده کرد. به دلیل این انعطاف در مقیاس، شما می توانید کارکرد نرم افزار را در کنار بزرگتر شدن بیزنس خود، گسترش دهید. این نرم افزار می تواند متناسب با تمام ویژگی هایی که در طول کار خود به آن نیاز دارید همراه شود. ممکن است بخواهید تنها در یک ماه حجم عظیمی از معاملات انجام شود، شما می توانید آپگرید را تنها برای یک ماه انجام داده و سپس به حالت نرمال برگردانید.

داده های به روز شده

یکی از فواید نرم افزار حسابداری تحت وب و فضای ابری این است که داده ها به صورت اتوماتیک آپدیت می شوند و این کار می تواند اثر خود را به صورت مستقیم روی دفاتر حسابداری کسب و کار بگذارد. همچنین یک سری گزارش آپدیت شده نیز به شما می دهد که می توانید یک نمای کلی از شرایط مالی کار خود داشته باشید. این کار باعث می شود تا تصمیمات مالی بهتری نیز بگیرید.

دقت نرم افزار

از آنجا که بیشتر کارکردها اتوماتیک هستند، خطاهای انسانی اثر کمتری روی آن دارند. این کار دقت و کارایی کسب و کار شما را بالاتر می برد. برای مثال، کار مکرر روی فاکتورهای مشابه می تواند باعث ایجاد خطای انسانی شود، ولی حسابداری خودکار این مشکل را برطرف خواهد کرد.

تأثیرات مثبت استفاده از نرم افزار حسابداری آنلاین بر کارایی و دقت

نرم افزار حسابداری تحت وب و فضای ابری همچنین می تواند به شما کمک کرده تا فرآیندهای مالی خود را ساده کرده و کارایی کلی کارمندان را افزایش دهید. این کار بهره وری را بالاتر برده و به کارمندان کمک می کند تا بهترین استفاده را از زمان و برنامه کاری خود داشته باشند.

یکپارچگی

نرم افزار حسابداری تحت وب می تواند با دیگر نرم افزارها مانند نرم افزار پرداخت حقوق ادغام شود؛ این کار می تواند به شما کمک کرده تا کارایی را بالاتر برده و فقط با یک نرم افزار، تمام موارد کاری را پوشش دهید.

نصب

نرم افزار تحت وب به صورت آنلاین برنامه ریزی شده است، به این معنی که شما مجبور نیستید مستقیما برنامه ای را خریده و روی رایانه خود نصب کنید. در گذشته برنامه های حسابداری باید روی همه سیستم های بخش حسابداری نصب می شد، ولی امروزه، با داشتن اطلاعات لازم می توانید به راحتی به سیستم و حساب وارد شوید.

از آنجا که نرم افزاری روی کامپیوتر یا سرور آفیس نصب نشده است پس نیازی نیست که تیمIT  اختصاصی برای آن در نظر گرفت.

پشتیبانی

یکی از فواید سیستم اطلاعات حسابداری در نرم افزار تحت وب، میزان پشتیبانی فنی در دسترس مشتری است. روش های مختلفی برای تماس با بخش پشتیبانی فنی شرکتی که نرم افزار حسابداری را طراحی کرده اند وجود خواهد داشت مانند چت کردن، تلفن و وب سایت. اگر از کارهای کاغذ بازی متنفرید و علاقه ای به ذخیره اطلاعات به صورت کاغذی ندارید، پس نرم افزار حسابداری تحت وب و فضای ابری بهترین انتخاب است.

نتیجه گیری


ابزار مناسب می تواند حسابداری تجاری را به راحت‌ترین و بهترین شکل پیش ببرد. نرم افزار حسابداری آنلاین به صورت اتوماتیک آپدیت شده و اطلاعات به روز شده را در اختیار  شما می گذارد. حال باید این نکته را در نظر داشته باشید که آیا نرم افزار حسابداری تحت وب برای کسب و کار شما مناسب است یا خیر؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا