قانون بانکداری اسلامی در سال 1397 اصلاح می‌گردد.

اصلاح قانون بانکداری اسلامی در بانک مرکزی

اصلاح قانون بانکداری اسلامی در بانک مرکزی

اصلاح قانون بانکداری اسلامی توسط بانک مرکزی


بعد از مطالعه این خبر ما به شما مطالعه مقاله بانکداری باز و اوراق مرابحه را پیشنهاد می کنیم

رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی گفت: طرح‌ ها و لوایح اصلاح قانون بانکداری اسلامی در کمیسیون اقتصاد مراحل نهایی خود را گذرانده و در سال جاری اصلاح انجام خواهد گرفت .

به گزارش خبرگذاری دیوان اقتصاد ، محمدرضا پور ابراهیمی در نشست با ائمه جمعه شهرستان های کرمان و راور اضافه نمود: حل مشکلات اقتصادی در کشور با اصلاح قانون و مقررات نظام بانکی امکان پذیر می باشد که موضوع یاد شده در اولویت نخست این کمیسیون در سال جاری می باشد .

وی افزود : از سال ۱۳۶۲ تا به امروز قوانین و مقررات بانکی در کشور اصلاح نشده که از نظر اکثر فعالان اقتصادی و آحاد مردم و مهمتر از همه از نظر مراجع عظام تقلید و علمای دین به علت وجود شبهات در عملیات بانکی، بازنگری و بروزرسانی قانون بانکی در کشور بسیار مهم و اساسی می باشد.
نماینده مردم کرمان و راور، در مجلس با اشاره به اهمیت مباحث فقهی در قانون بانکداری کشور اظهار نمود: بهره گیری از نظرات مراجع عظام تقلید در اصلاح این قوانین یکی از موضوعات اساسی و مهم می باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشستهای این کمیسیون با مراجع عظام تقلید اظهار نمود: با نشست هایی که در قم برگزار شد از نظرات تخصصی علما و مراجع، در تصویب قانون بانکداری کشور استفاده گردیده است.

وی اضافه کرد: وضعیت نظام بانکی اکنون یک چالش برای آینده نظام اقتصادی کشور است و در سا‌ل های اخیر شرایط خاصی را پشت سر گذاشته ایم.

به گزارش ایرنا، وی گفت : قانون عملیات بانکی و نیز قانون اصلاح بانک مرکزی در این کمیسیون در حال بررسی بوده و طرح‌ ها و لوایح آن نوشته شده است و در مراحل نهایی قرار دارد و تا اواسط سال ۹۷ بعد از ۳۳ سال قانون بانکداری اصلاح می شود.

شرکت دانش بنیان برنامه نویسان نو اندیش آمادگی خود را در جهت بروزرسانی نرم افزار بانکداری صندوق قرض الحسنه  و نرم افزار تعاونی اعتبار پاسارگاد همگام با تغییرات بانک مرکزی را اعلام داشته و کارشناسان این شرکت در جهت پشتیبانی کلیه نیاز های نرم افزاری مشتریان خود قدم بر می دارند.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

دیدگاه ها بسته شده است