ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری چیست؟

مدیریت امور مالی شرکت شما می تواند کار طاقت فرسایی باشد، به همین دلیل یکی از فواید نرم افزار حسابداری می تواند کمک کردن به شما در پیگیری منابع مالی خود باشد در حالی که واریز یا پرداخت می شوند. برنامه های با کیفیت همیشه چندین گزینه برای صرفه جویی در زمان را در اختیار مخاطب قرار می دهد، تا مدت زمان ورود اطلاعات به سیستم کاهش باید. بسته به برنامه ای که دارید، نرم افزار حسابداری می تواند وظایفی چون صورتحساب مشتریان، ثبت پرداخت های دریافتی و پیگیری مطالبات معوق گذشته را بسیار آسانتر و سریعتر انجام دهد. بعد از دریافت این مساله که چرا باید از نرم افزار حسابداری استفاده کنید، مهم است که بدانید که بهترین نرم افزار حسابداری چه گزینه هایی دارد.

ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری
ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری

تقریباً تمام نرم افزارهای حسابداری آنلاین برای اطمینان از صحت حساب های دریافتی، حساب های قابل پرداخت، بانکی و آماری از روش های دو ورودی بهره می برند. برخی از آن ها همچنین شامل ابزارهای مدیریت موجودی، مدیریت پروژه، ردیابی زمان و ابزارهای پرداخت حقوق و دستمزد هستند، هرچند که این ویژگی ها معمولاً در برنامه های سطح بالاتر یا افزودنی هایی که هزینه بیشتری می برند، وجود دارند. در این جا چند ویژگی بهترین نرم افزار حسابداری آورده شده است.

شرکت برنامه نویسان نو اندیش پاسارگاد، در زمره پیشروترین ها در برنامه نویسی نرم افزار حسابداری و بالاخص نرم افزار نرم افزار قرض الحسنه است در این مقاله به شما کمک می کند تا در مورد ویژگی های یک نرم افزار حسابداری با کیفیت اطلاعات کسب کنید. 

۱- Accounts receivable حسابهای قابل وصول


سیستم های نرم افزاری حسابداری باید بتوانند صورتحساب را کنترل کنند، آنچه را که مشتریان باید پرداخت کنند و این پرداخت ها را کنترل می کنند. ویژگی های حساب های قابل وصول A/R را در اینجا بررسی می کنیم:

پردازش فاکتور

کمترین کاری که نرم افزار حسابداری باید قابل به انجام باشد، کنترل صورتحساب هاست. وقتی شما پولی را بدهکار هستید، باید بدانید که از چه کسی، چه مقدار و در چه زمانی انتظار پرداخت دارید. تمام سیستم های حسابداری به شما امکان می دهند، فاکتورها را چاپ کنید و بیشتر آن ها ایمیلی را برای فرد می فرستند. سیستم شما باید داده های اولیه مشتری مانند نام، آدرس، شماره حساب، و اطلاخات استاندارد را به خاطر بسپارد. بهترین نرم افزاری حسابداری امروزه حتی قیمت گذاری بسیاری از محصولات و خدمات را در خود نگه می دارند.

صورتحساب خودکار

این گزینه واریز را به تاخیر نمی اندازد، حتی اگر ارسال فاکتور را فراموش کرده باشید. علاوه بر این، با اظهارات خودکار و یادآوری های دیر هنگام، نرم افزار حسابداری به عنوان بخش مهمی از مجموعه شما عمل کرده و به مشتریان یادآوری می کند که صورتحساب را پرداخت کنند.

پروسه پرداخت بهترین نرم افزار حسابداری

بسیاری از سیستم های حسابداری به مشتریان این امکان را می دهند تا با کلیک بر روی دکمه روی فاکتور الکترونیکی که برای آن ها ارسال می کنید، فاکتورهای خود را بصورت آنلاین پرداخت کنند. مزایای این روش بسیار زیاد است، به طور مثال می توان به زمان کمتری برای پردازش چک یا ساخت سپرده های بانکی، امنیت بیشتر برای پرداخت ها و زمان پردازش سریعتر اختصاص داد. با این حال هزینه هایی برای آن باید پرداخت شود.

بهترین نرم افزار حسابداری اجازه می دهد که پرداخت ها مستقیماً به حساب چک شما واریز شود. هیچ چیز مانند این نیست که ماهیانه پول ها به حساب چک شما واریز شود بدون این که نیاز به کاغذبازی باشد. اگرچه غالباً این ویژگی هزینه ای دارد.

بهترین نرم افزار حسابداری
بهترین نرم افزار حسابداری

۲- حساب های پرداختی


پرداخت صورتحساب ها برای هر فردی جذاب نیست، اما پیگیری آن ها خسته کننده است. نحوه عملکرد سیستم حسابداری شما که ورودی و خروجی حساب را مدیریت می کند، متفاوت است. در اینجا برخی از مفیدترین ویژگی بهترین نرم افزار حسابداری مربوط به حساب های پرداختی را بیان می کنیم.

سفارشات خرید

رسیدگی به خریدهای شما و آنچه که بدهکار یا طلبکار هستید، از اصلی ترین وظایف نرم افزار حسابداری است، اما نحوه عملکرد آن می تواند متفاوت باشد، از درخواست ساده سفارشات با قیمت تمام شده گرفته تا تمام مراحل خرید و پرداخت.

یادداشت های فروشنده

برای هر کسب و کاری این امکان وجود دارد که ردیابی همه فروش های اعتباری، که اغلب به عنوان پاداش یا بازده صادر می شوند، را از دست بدهد. با این حال، یادداشت های اعتباری به اندازه پول نقد با ارزش هستند، بنابراین سیستمی لازم است که بتواند آن ها را ردیابی کند، و به کاهش هزینه ها کمک کند.

پرداخت خودکار

از زمان بندی پرداخت های بانکی و سپرده های مستقیم گرفته تا چک های چاپی یا کاغذی، بسیاری از ماژول های حساب قابل پرداختی می توانند فرآیندهای پرداخت شما را به طور کامل اتوماتیک کنند.

۳- حقوق و دستمزد


ماژول های پرداخت حقوق و دستمزد در بعضی از سیستم های حسابداری بسیار پیچیده است و خدمات کامل حقوق و دستمزد را ارائه می دهد که همه چیز را از محاسبه ساعت و پردازش دستمزد گرفته تا پرداخت مالیات حقوق و کسری ها را انجام دهد. بهترین نرم افزار حسابداری دارای ویژگی هایی است که می توان در اینجا به آن ها اشاره کرد:

برنامه دستمزد متغیر

آیا کارمندان پرداخت ماهیانه دارند یا ساعتی، یا موارد دیگر را می توان در این سیستم ها برنامه ریزی کرد. زمانی که کارمندانی نیمه وقت یا تمام وقت دارید، شاید در محاسبه دستمزدها مشکلاتی ایجاد شود. برخی از کارمندان ممکن است ماهانه، هفتگی یا روزانه حقوق بگیرند. بهترین نرم افزار حسابداری می تواند برنامه های مختلف پرداخت را با احتساب مزایا و زیان ها مدیریت کند.

پرداخت مستقیم

این روزها پشتیبانی از نرم افزار حسابداری ضروری است. بیشتر مردم انتظار دارند که چک های پرداختی آن ها مستقیماً به حساب های بانکی واریز شود. بهترین نرم افزار حسابداری به شما این امکان را می دهد تا پیش پرداخت های مستقیم را انجام دهید.

محاسبه اتوماتیک مالیات

بهترین نرم افزار حسابداری، محاسبات مالیات مربوط به تمام خرید و فروش ها را براساس مالیات مشخص شده در نرم افزار و قوانین مالیاتی کشور بررسی می کنند.

باز پرداخت و کسر هزینه

بهترین نرم افزار حسابداری قادر است اگر کارمندان مجموعه متحمل هزینه های معافیات مالیاتی مانند هزینه های مسافرتی و تفریحی هستند، بازپرداخت را تامین کرده و از صحت آن ها اطمینان پیدا کند.

۴- عملیات بانکی


یک نرم افزار حسابداری به حساب بانکی پیوند داشته و این امکان را فراهم می کند تا مستقیماً پرداخت ها را انجام دهید و داده ها را از بانک به سیستم حسابداری منتقل کند. بهترین نرم افزار حسابداری از این هم بهتر عمل می کند.

تلفیق حساب

اگر بیش از یک حساب بانکی دارید، نرم افزاری که بتواند همه آن ها را به هم متصل کند، ضرورت دارد. اطمینان حاصل کنید که برنامه شما تمام حساب ها را پوشش دهد.

سپرده بانکی

این روزها تقریبا تمام نرم افزارهای حسابداری می توانند پرداخت های الکترونیکی را پوشش دهند، ولی حتما باید نرم افزار را بررسی کنید که چه نوع پرداخت های الکترونیکی را پوشش می دهد.

بررسی رسید ها

اگر پرداخت های زیادی را با چک انجام داده باشید، می دانید که سیستمی که حساب شما را بپردازد، باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شوند. به دنبال سایر ویژگی ها نیز باشید، مانند نرم افزارهایی که به شما از پرداخت های دوباره و چک های مشکل دار اطلاع دهند. کاری که بهترین نرم افزار حسابداری قادر به انجام آن است.

تضمین امنیت امنیت

نرم افزارهای حسابداری باید از هرگونه بد افزار و مشکل امنیتی به دور باشد و به شکلی باشد که شرکت و یا شخص با استفاده از آن خیالی آسوده داشته باشد.

 

*ما شما را به مطالعه دو مقاله سامانه چکاوک و شاپرک دعوت میکنیم

[ratings]

اسکرول به بالا