نرم افزار حقوق و دستمزد یکی از ضروریت های هر کسب و کار، چه کوچک و چه بزرگ است که باید روی آن سرمایه گذاری کرد. این نرم افزار به مدیریت و پردازش پرداخت هایی که به کارمندان پرداخت می شود، کمک خواهد کرد. شما می توانید در مورد زمان و روزی که حقوق دریافت می کنید با کارمندان خود به بحث بنشینید.

 برای جلوگیری از مشکلات قانونی و دوری از عملکرد ضعیف شرکت، بهتر است پرداخت حقوق سر موقع انجام شود. هنگامی که به موقع دستمزد کارمندان پرداخت شود، اعتماد کارمندان به شما بیشتر می شود. همه ما می دانیم که روز پرداخت روز شادمانی کارمندان شماست، بنابراین این شادمانی را برای آنها با تاخیر در پرداخت، به تاخیر نیاندازید. این امکان وجود دارد که در همان روزی که قرار به پرداخت بوده، کارمندان نیاز به پرداخت قبض یا قرض خود داشته باشند و تاخیر در پرداخت باعث به خطر افتادن رابطه شما با کارمندان شده و برای آنها مشکلات مالی ایجاد شود. به این ترتیب به عنوان شرکتی که به موقع دستمزد کارمندان خود را پرداخت نمی کند هم شناخته نمی شوید.

نرم افزار حقوق و دستمزد

زمانی که صحبت از پرداخت دستمزد باشد، کسب و کار شما باید روی یک نرم افزار قابل اعتماد و برنامه ریزی شده سرمایه گذاری کند، چون این نرم افزار به شما کمک می کند تا بازده بیشتری داشته و باعث اعتماد شوید. نرم افزار حقوق و دستمزد می تواند برای محاسبه دستمزد بدون مالیات و پرداخت های هفتگی یا ماهیانه به حساب کارمندان استفاده شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که میزان حقوق، ساعت کارهای هفته و جزئیات بانک آنها را وارد کنید.

آیا ما به یک نرم افزار حقوق و دستمزد نیاز داریم؟


اگر نمی دانید نرم افزار حقوق و دستمزد برای کسب و کار شما لازم است یا نه، باید توجه کنید که فواید استفاده از آن از ضررهای آن بیشتر است. استفاده از این نرم افزار فواید زیادی می تواند برای کسب و کار شما داشته باشد. اولین فایده آن این است که برای انجام محاسبات شما لازم نیست بنشینید یک گوشه و حقوق و دستمزد یا عیدانه را محاسبه کنید، چون این کار را نرم افزار انجام می دهد. این نرم افزار با این کار وقت و انرژی را ذخیره خواهد کرد و نیاز نیست زمان زیادی صرف محاسبات کنید.

اگر به صورت دستی محسابات مالی مربوط به کسب و کارها را انجام دهید، همیشه این مشکل را خواهید داشت که نگران این باشید که آیا محاسبات را درست انجام داده اید یا نه. علاوه بر این محاسبات دستی، زمان زیادی صرف می کند. اما انجام این محسابات به صورت کامپیوتری به شما نشان می دهد که چه مقدار زمان ذخیره خواهید کرد که می توانید صرف کارهای پروژه تان کنید. نرم افزار حقوق و دستمزد تغییر در میزان پرداختی ها را نیز آسان تر می کند. شما به راحتی می توانید با یک آپدیت ساده حقوق یک گروه را تغییر دهید.

تنها مشکل نرم افزار حقوق و دستمزد، امنیت اطلاعات آن است. البته این مشکل برای تمام نرم افزارها یا سیستم های دیگری که در کسب و کار خود استفاده می کنید وجود خواهد داشت. در نرم افزارهایی مانند نرم افزار مدیریت کسب و کار، اگر یک هکر وارد سیستم حقوق و دستمزد شود می تواند به اطلاعات کارمندان شما، از نام گرفته تا جزئیات بانک و غیره دسترسی پیدا کنند. اگر تصمیم گرفتید از پرداخت حقوق دستی به پرداخت با نرم افزار بپردازید، مطمئن شوید که هرچند وقت یک بار اطلاعات را ذخیره کنید و از امن بودن اطلاعات مطمئن شوید. هک کردن سیستم شما می تواند روی کار شما تاثیر زیادی بگذارد.

پرداخت حقوق و دستمزد دستی در مقابل نرم افزار حقوق و دستمزد


برای پرداخت های دستی همیشه شخصی از تیم شما باید محاسبات را کاملا با دست، انجام دهد. این روش بسیار وقت گیر و آهسته است. گزارش باید روی کاغذ باقی مانده و این که از نرم افزار حقوق و دستمزد ارزان‌تر خواهد بود. همچنین خطای بیشتری نیز دارد. پرداخت دستی برای شرکت هایی خوب است که کمتر از ده نفر کارمند دارند.

نرم افزار حقوق و دستمزد، پرداخت های ماهانه را با بازده بالاتر انجام می دهد، همچنین تمام محسابات مالیاتی و گزارش ها را به صورت اتوماتیک انجام خواهد داد. تنها چیزی که باید به صورت دستی وارد آن کنید، جزئیات اطلاعات کارمندان، تغییرات در میزان پرداخت ها در زمان کم یا زیاد شدن آن، تغییر درصد مالیات ها و وارد کردن جزئیات ساعت های کاری در ماه یا هفته کارمندان، است.

پس می توان نتیجه گرفت که نرم افزار حقوق و دستمزد سریع‌تر و دقیق‌تر از کارمندی است که تمام محسابت را باید با دست انجام دهد.

 شرکت برنامه نویسان نو اندیش پاسارگاد با ارائه نرم افزار مدیریت کسب و کار، کنترل کیفیت و مدیریت کیفیت (می توانید درباره تفاوت تضمین کیفیت QA و کنترل کیفیت QC بیشتر بخوانید)، نرم افزار حقوق و دستمزد و از این قبیل می تواند به شما در بهبود عملکرد کسب و کارتان کمک کند، جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

با امتیاز دهی به ما در ارائه مقاله بهتر کمک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا